DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Binali Yıldırım'dan önemli açıklama

Binali Yıldırım'dan önemli açıklama
16.04.2019 / 11:37


HABERPİ.COM- AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım  İstanbul'daki seçim sonuçları ile ilgili açıklama yaptı

Yıldırım'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Seçimlerden hemen sonra iki açıklama yapıldı. Şaibeler, yolsuzlukların gündeme geldiğini hep beraber gördük. Bir tanesi seçim günü yapılan işlemler, itirazların değerlendirildiği yargısal süreç olarak ikiye ayrılıyor seçim. Yargısal süreç devam ediyor.

CHP adayı rakam vererek kazandığını ilan etti. 29 bin oy farkı ile. Biz de aynı gece 23.25'te eldeki bilgilere göre kazandığımızı söyledik. YSK Başkanı Sadi Bey bir açıklama yaptı, 27 bin 880 oyla İmamoğlu'nun önde olduğunu ifade etti. İlk bilgilerle beraber seçim esnasında seçim tamamlandıktan sonra ortaya çıkan anormallikler, şaibe ve yolsuzluklar gündeme geldi.

2014 yılı seçimlerinde AK Parti 84 itiraz yapmış. 77'si ret edilmiş. CHP'nin 45 itirazından 4'ü kabul edilmiş. 2019 seçimlerinde herkes itiraz hakkını kullanmış.CHP itirazlara yabancı değil. Biz hukukun peşindeyiz. Vatandaşlarımızın verdiği oyun iç edilmemesi için uğraşıyoruz. Neden benim oylarım artmaktadır. Yanlışlık varsa her iki aday için olması gerekir. Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açık. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Bu oyların tamamı sayılabilmiş olsaydı mutlaka bu seçimin sonucu böyle olmayacaktı.Ben değerli rakibim Sayın İmamoğlu'na bu gibi tecrübesiz davranışlara son vermesini ve YSK'nın kararlarını beklemesini tavsiye ediyorum.


Etiketler:
YAZARLAR