Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİ’YE ADANMIŞ BİR ÖMÜR

KOCAELİ’YE ADANMIŞ BİR ÖMÜR
15.03.2019 / 19:33


HABERPİ.COM 31 Mart 2019 tarihinde görev süresi tamamlanacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahimKaraosmanoğlu bu akşam İzmit Antikkapı Restaurant'ta düzenlediği "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet ve Eserlerinin Takdim Programı"nda 15 yıllık dönemi boyunca Kocaeli'ye kazandırdığı eser ve hizmetlerinin tanıtımını yaptı..

Programa Ak Parti Kocaeli eski milletvekili ve Bilim Sanayi Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Sağlık eski Bakanının eşi Nihal Dinç, eski milletvekilleri Sefer Ekşi ve Kemal Köse, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Emine Macit Zeybek Radiye Sezer Katırcıoğlu, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve ilçe başkanları, Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve ilçe belediye başkanları ile Millet İttifakı ilçe belediye başkan adayları, Kocaeli kent protokolü ve sivil kanaat önderleri ile basın temsilcileri katılım sağladılar.. 

1989 ve 1999 yılları arasında 10 yıl Yuvacık Belediye başkanlığı yaptıktan sonra 2004-2019 yılları arasında da 15 yıl Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere toplamda Kocaeli'de 25 yıl belediye başkanlığı yapmış olan İbrahim Karaosmanoğlu bu dönemi "Kocaeli’ye Adanmış Bir Ömür" olarak adlandırırken yapmış olduğu konuşmada "Kocaeli hayalimizi halkımızla gerçekleştirdik. Kocaeli’de yaşayan her canı aziz bildim. Şehrin her bir ferdini evladım gibi sevdim. Bunun adı 'Kocaeli’ye Adanmış Bir Ömür'dür ve mutluluk en büyük eserdir" sözleri ile dönemin altını çizdi..BÜYÜKAKIN TEŞEKKÜR ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyüakın yaptığı konuşmada “Büyükşehir belediye başkanımızla 12 yıl çalıştık. Üniversite de hoca iken çalışmaya başladık. Daha sonra genel sekreter yardımcılığı ve genel sekreterlik olmak üzere 10 yıl çalıştık. Kocaeli büyükşehir adeta bir okul oldu. Birçok yönetici yetişti. Bu şüphesiz belediye başkanımızın vizyonunun açık bir göstergesidir. Kendisine teşekkürü borç biliyorum. 15 yıl boyunca bir şehrin hizmetkarı olmak bir faninin en büyük payesidir. En önemli ley yarın musallaya yattığınızda orada insanların iyi bilirdik demesi, görev bittikten sonra insanların yüzyüne gülerek bakması. Ben başkanımın böyle çalıştığını 12 yıl boyunca şahit oldum. Allah hepimize görev yapmayı nasip etsin.” dedi..KARAOSMANOĞLU "EŞİTLİKÇİ OLDUK"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada “Her doğan ölür, her yeni eskir. Doğanın kanunu bu. Ama önemli olan emanete hıyanet etmemek. Ben hiçbir zaman hıyanet etmedim. Eşit muamele yaptık. Herkesi kucaklamaya çalıştık. Sorumluluğumuzda ne varsa onu en verimli şekilde yerine getirmeye çalıştık. Ufak hatalarımız oldu. Zaten hatasız insan ararsak bulamazsınız. İnsanları eksikleri ile beraber kabul edeceğiz. Bu ailede de devlette de geçerlidir. Allah mülkü dilediğine verir dilediğinden alır. Gün doğmadan neler doğar. Hiç belli olmaz. İzmit’e ilk lise okumak için geldim. 28 Mart 1989 Yuvacık belediye bakanı seçildim. Belediyecilik de talebe yıllarımdı. Zorluk çektim. Rol model yok. Orada çektiğim zorluğun yarısını çekmedim. O yıl zor yıllardı. 2004’de İzmit belediye başkanı seçildim. Nüfusu da çok daha azdı. Yavaş yavaş ekibimizi kurarken 24 Temmuz ayında Büyükşehir Yasası çıktı. Baktık ki bu kanun bize çok önemli görevler veriyor.  haritamızı çizdik. İlk olarak şehrin imar planını yapacağız. 3 yıl geceli gündüzlü çalıştık. 3 yılın ardından 2007’’in sonlarında imar planını yaptıktan sonra dedik ki alt yapı yapacağız. Onu yapmadan derme çatma yapılar yapamayacağız dedik. Ana hatları ile bunu kurguladık. "  dedi..

“MAZERET ARAMADIK”

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının devamında "Mazeret yok maharet var dedik ve çalıştık. Maharetimizi ortaya koyduk ve şehir için çalıştık. Ben kentin sulüetine de önem veriyorum. Güzellik bizim beynimize yansır, yüzümüze yansır. Çirkin bir çevre ruhumuzu etikler. Allah güzeldir güzeli sever. İnanlar kirli bir çevre çirkin bir şehir de yaşarsa ne olur. Bizim medeniyetimiz bu mu? Çevreyi kirletmemek esastır. Hamdolsun bize verilen emaneti yere düşürmedik. İsraf etmedik. Kaynaklarımızı iyi kullandık. Kendi kaynaklarımız var. Büyük borçlar da yapmadık. Bizim kaynaklarımız geniş Allah verdikçe veriyor. Allahın hazineleri geniş. Korkmadan vatandaşın ihtiyaçlarını karşıladıkça yağmur gibi kaynaklarımız oldu. AK Parti öncesi vatandaşlar vergi veriyordu parayı banka çeteleri de alıyordu. " dedi..

TEZKERE VAKTİ DİYEREK HELALLİK İSTEDİ

Konuşmasının son bölümünde helallik isteyerek "Artık gözüm arkamda olmadan büyük bir inançla görevimizi devretme zamanımız geldi" diyen Karaosmanoğlu, “Tezkeremizi alacağız. Şafak sayıyoruz. Son saniyeye kadar aynı aşlan devam edeceğiz. Ondan sonra hayır işlerinde koşarım, sevdiğim işleri yaparım. 67 yaşıma geldim. Görevimizi gönül rahatlığı ile devam edeceğiz. Gönlümüzü açtık mı tüm kapılar açılıyor. Ufkumuz gönlümüz açık olduğu sürece yapamayacağımız şey yok. Ben emaneti teslim etme anlamında davetimize katılım sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Ayrılsak da beraberiz” ifadelerine yer verdi..


YAZARLAR