FENER ŞOKTA
Komedyen başkan
Doğu Perinçek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ CHP’NİN UMUDUNU ORADA DA KIRMAYA GİTTİ

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ CHP’NİN UMUDUNU ORADA DA KIRMAYA GİTTİ
12.02.2019 / 14:20


HABERPİ/SİYASET CHP Gebze Belediye Başkan adayı Recep Dursun'un 31 Mart yerel seçimleri için en büyük oy umudu Gebze'nin Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi’nde ikamet eden yaklaşık 4 bin vatandaşı ilgilendiren 40 yıllık tapu sorunu idi. Lakin Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile Ak Parti Kocaeli  Milletvekili İlyas Şeker’in orttak çalışmalarıyla birlikte o mahallelerde tapu sorunu çözüme kavuşuyor..

Asıl mesleği Haritacılık ve şehir planlamacılığı olan Ak Parti Gebze Belediye Başkan adayı Zinnur Büyükgöz'de dün Yavuz Selim Mahallesine giderek mahalle halkını bu konuda bilgilendirerek göreve geldikten sonra bu sorunu çok kısa bir sürede çözeceklerinin müjdesini verdi..

İŞTE TAPU SORUNUNUN SON DURUMU

Hazine tapuları devrediliyor. Hazine tapuları hakkında açıklama yapan İlyas Şeker, “Bölgede hazineye ait tapular, Belediyeye ait tapular, özel mülkiyet olan tapular ve 2B olan alanlar var. Konunun çözülebilmesi için tapusu olmayanlarında hak sahibi olabilmeleri için öncelikle 2B alanları ve hazine mülkiyetinde olan yerlerin belediyeye devri için çalışmalar yapıldı” dedi.

İmar planları tamamlandı

Gebze’de söz konusu olan iki mahallenin imar planları hakkında açıklamalarda bulunan Şeker “Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallelerinin imar planı çalışmaları tamamlandı. Her iki mahallenin imar planları 2018 yılının ortalarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanarak askı süresini müteakip kesinleşti” dedi.


YAZARLAR