FENER ŞOKTA
Komedyen başkan
Doğu Perinçek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP ADAYI TÖRK'TEN DARICA’YA ÜNİVERSİTE SÖZÜ

CHP ADAYI TÖRK'TEN DARICA’YA ÜNİVERSİTE SÖZÜ
12.02.2019 / 14:19


Seçim çalışmalarına ‘Darıca’da sıkmadık el kalmayacak’ ilkesi ile devam eden CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi. Törk, Osmangazi Mahallesi İkizler Kıraathanesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

SON SIRADA HİZMET ALIYORUZ

Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ben Darıca’da doğdum, çocukluğum Darıca’da geçti. Darıca daha iyi bir yönetimi hak ediyor. Siyasi düşüncelerinizle sırf benim partim kazansın düşünce içerisinde olmayalım. Çünkü Darıca’nın iyi bir hizmete ihtiyacı var. Darıca çok uzun yıllar kaybetti. Kocaeli’nin üçüncü büyük ilçesine olmamıza ve 200 bin nüfusumuz olmasına rağmen Darıca’nın hizmet alamadığını görüyoruz. Büyükşehirden son sırada hizmet alan bir ilçeyle karşı karşıyayız.

SORUNLARIMIZ BÜYÜK

Sorunlarımız çok büyük. 200 bin nüfuslu Darıca’nın her yıl 10 bin kişi nüfusu artıyor. 10 yıl sonra bu kentin nüfusu 300 bin olacak. Geleceğimizi teslim edeceğimiz belediye başkanları eğer 10 yıl, 20 yıl ileriyi düşünmezse; içinde bulunduğumuz trafik, sağlık ocağı, altyapı, pazar, otopark, hayvan pazarı, bağlantı yolları, gençlerin sosyalleşeceği alan sorunlarının daha büyükleri ile karşı karşıya kalırız. Gençlerimizin spor yapacağı alanlar, kadınlarımızın bir araya gelebileceği ortamlar, çocuklarımızın gideceği kreşler 12 yıl önce ilçe olmuş Darıca’da hala mevcut değil. 


YAZARLAR