FENER ŞOKTA
Komedyen başkan
Doğu Perinçek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİ’DEKİ FOSİL MANTIKLI GAZETECİ VE SİYASETÇİLERİN DİKKATİNE

KOCAELİ’DEKİ FOSİL MANTIKLI  GAZETECİ VE SİYASETÇİLERİN DİKKATİNE
12.02.2019 / 04:52


10.02.2019 / 19:23

HABERPİ/CENGİZYÜCAK Çağın bilgi ve iletişim çağı olduğunu ve iletişim denince de ilk akla gelenin internet olduğunu göremeyen mantığa "fosil mantık" denir. Fosil mantığa esir olmuş gazeteci ve siyasetçiye de "Fosil mantıklı gazeteci" ve "fosil mantıklı siyasetçi" denilir..

Siyasetin ve siyasetçinin olmazsa olmazı basın yani medya ve gazetecilerdir. Basın olmazsa ne seslerini duyurabilirler, ne söylemlerini yayabilirler ne de popüler olabilirler..

Bir siyasetçi için maksat eylemleri ve söylemleri ile farklılığını ortaya koyarak hem popüler olmak hem de siyasi ömrünü uzatmak ise o zaman o maksada ulaşmak için iletişim araçlarını en hızlı ve en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinin hesabı yapılmaya başlanır..

Türkiye'nin siyaset duayeni ve seçim kazanma rekortmeni Recep Tayyip Erdoğan bu hesabı çok iyi bir şekilde ölçüp biçip yaptıktan sonra 31 Mart yerel seçimleri için "afiş, pankart, kitapçık, broşür ve araç süsleme gibi işleri bırakın bir tarafa. Sosyal medyadan yapın propaganda çalışmanızı ve orada üstünlüğü ele geçirin. Bakın ben bir twet atıyorum anında 12 milyon kişi görüntülüyor o mesajımı. En büyük iletişim ve propaganda gücü sosyal medyada" şeklinde talimat verdi siyasi kurmaylarına, partililere ve de adaylarına..

Recep Tayyip Erdoğan sosyal medyanın gücünü kabul edip partililere de göstermek istediği içindir ki yurt dışı ziyaretlerinde uçağına aldığı gazeteciler arasına Türkiye'nin en çok takip edilen haber stelerinden birisi olan internethaber.com sitesinin sahibi Hadi Özışık'ı da aldı..

Lafı daha uzatmadan geleyim bu yazdıklarımın Kocaeli ile ilgisine..

Bir konuyu Kocaeli geneline duyurmak için bana iki cümle ile meramını anlatan bir siyasetçinin o açıklamasını veya mesajını anında yani iki dakika içinde bırak Kocaeli'yi bir tarafa İstanbul, Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye ve hatta dünyanın bir çok ülkesine duyurabiliyorum haberpi.com haber sitemiz sayesinde..

Gazetelerimiz ise o açıklamayı "özel haberimiz olsun" mantığıyla yayınlamaya kalkıştığı zaman ancak benden 18 saat sonra ve sadece üç yüz beş yüz ya da bin civarındaki gazete abonelerine ulaştırabiliyor..

Şimdi bu gerçek orta yerde iken sen kalkıp Kocaeli'de "Biz gazete sahipleri" diye böbürlenerek racon kesmeye kalkışacaksın ya da "ben internet gazetecileri ile bir araya gelmem" diye efeleneceksin..

Anında "Hadi oradan" derler o gazeteciye..

Şimdi bu gerçek orta yerde iken sen kalkıp Kocaeli'de "Biz sadece gazeteleri muhatap alıp, ziyaretlerimiz gerçekleştirdik" tafrasında olacaksın..

Anında "Sen bu kafayla siyaset yapmaya devam edersen çakılacağın gün yakındır" derler o siyasetçiye..

Vallahi "internet medyası" deyip geçmeyin sakın; "haber manyağı" bile yapabiliyorlar insanı..

 

     


YAZARLAR