FENER ŞOKTA
Komedyen başkan
Doğu Perinçek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkanlar niçin aday gösterilmediler niçin gösterildiler?

Başkanlar niçin aday gösterilmediler niçin gösterildiler?
12.02.2019 / 14:19


HABERPİ/CENGİZYÜCAK 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Ak Parti, Kocaeli'de mevcut 13 Belediye Başkanından, Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı İbrahim karaosmanoğlu dahil 12'sini tekrar aday göstermedi.

Bu karar Kocaeli genelinde şok etkisi oluşturdu. Çünkü beklenti "4 ya da 5 hadi bilemedin yarı yarıya deyip 6 belediyede başkan değişimi" yönünde iken verilen bir karar ile 12 yani Karamürsel hariç hepsi değiştirilmişti..

Mevcut belediye başkanları ilk başta "ben neden aday gösterilmedim" diye üzülüp hayıflanırken ilerleyen süreçte hem yakınındakilerden hem de ilçe halkından gelebilecek olan "Başkanım siz neden aday gösterilmediniz" şeklindeki sorular ile karşılaşmayınca ve de haliyle böylesi sorular karşısında zorlanıp terlemeyince "yahu aslında bu şekildeki gidişe de şükür" demeye başladılar..

Niçin mi karşılaşılmadı bu soruyla?

"Başkanım siz neden aday gösterilmediniz" şeklindeki sorunun cevabını, siyasete azıcık ilgisi olan herkes biliyordu da ondan karşılaşılmadı..

Yani herkes anlamıştı ki; mevcut belediye başkanları kişisel yolsuzluklarından, usulsüzlüklerinden, başarısızlıklarından ve sevimsizliklerinden dolayı değil, Reis Erdoğan'ın ve partinin siyasi geleceğini de belirleyecek olan 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim hesapları dolayısı ile Kocaeli'de toptan yerel kadro değişimi kararı gerekliliğinin görülmesinden dolayı tekrar aday gösterilmediler..

Dolayısı ile alacağı cevabı bildikleri soruları mevcut belediye başkanlarına sormadılar daha doğrusu soramadılar..

Sorsaydılar ne olacaktı peki;

-Başkanım siz neden tekrar aday gösterilmediniz?

-Hepimiz gösterilmedik, bu seçimde Reis'in takdiri bu yönde..

Ve soru severler şimdi şu soruyu soruyorlar birbirlerine ya da kurmaylara "Bizim ilçeye belediye başkan adayı olarak gösterilen bu kişinin tercih kriterleri neler idi" diye..

Yani "Gebze'de Adnan Köşker niçin aday gösterilmedi" sorusu yerine "Zinnur Büyükgöz hangi özelliklerinden dolayı Gebze'ye belediye başkan adayı gösterildi" sorusunun cevabı aranıyor..

Yani "Çayırova'da Şevki Demirci niçin aday gösterilmedi" sorusu yerine "Bünyamin Çiftçi hangi özelliklerinden dolayı Çayırova'ya belediye başkan adayı gösterildi" sorusunun cevabı aranıyor..

Ve İzmit, Derince, Kartepe, Başiskele ve Dilovası dahil tüm ilçelerde merak edilen soru yeni aday gösterilenlerin tercih kriterleri..

Yani gidenlerden çok gelenlerin merak edildiği bir süreci yaşıyor Kocaeli Ak Parti camiası ve de seçmen tabanı.. 


YAZARLAR