Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi
Çevre Bakanı niçin istifa etti?
Ak Parti Gebze toplanıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şok İddia! 'İktidar olsalar Ergenekon dalgası başlatacaklar'

Şok İddia! 'İktidar olsalar Ergenekon dalgası başlatacaklar'
12.01.2019 / 12:22


CHP’li Özgür Özel’in, ‘Türkiye’yi derin devlet’ yönetiyor iddialarına, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan tepki gösterdi: "İktidar olsalar, yeni Ergenekon dalgası yaşayacağız. CHP, FETÖ ile birleşti deyince inanmıyorsunuz" dedi..

CHP Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ‘derin devlet’ iddialarında, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’dan tepki geldi. Reyhan, “İktidar olsalar, yeni Ergenekon-Balyoz dalgaları yaşayacağız” dedi.

Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’e konuşan Özgür Özel, ülkeyi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yönetmediğini söyledi. “Bir başka mekanizma, bir başka dinamik var, hepsini birden yönetiyor” diyen Özel, şunları kaydetti: “Adına askeri vesayet demek doğru değil ama içinde bazı eski ve mevcut asker kişilerin de olduğu, farklı siyasi partilerden siyasi aktörlerin de bulunduğu, belki hiç tanımadığımız aktörlerin olduğu çok ciddi bir vesayet odağının varlığına ve bunun partiler üstü bir şekilde, hatta birden çok partiyi kontrol eder bir şekilde Türkiye siyaseti üzerinde bir vesayet kurduğuna ben şahsen inanıyorum.”

‘CHP FETÖ İLE BİRLEŞTİ DEYİNCE İNANMIYORSUNUZ’

Genel Sekreter Utku Reyhan, Özel’in konuşmasının firari FETÖ’cü Emre Uslu’yla benzer bir dilde olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bu ifadeler Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ya da Emre Uslu’ya değil CHP’yi temsil yetkisi olan Özgür Özel’e ait. ‘Bunlar FETÖ ile birleşti’ dediğimizde inanmayanlar şu lafların anlamını bir daha düşünsün. Demek iktidar olsalar yeni Ergenekon-Balyoz dalgaları yaşayacağız. İbretlik.”

Nerede CHP’li kumpas mağdurları!

ÖZEL’in açıklamalarına bir tepki de Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, CHP’li kumpas mağdurları Mehmet Ali Çelebi ve Dursun Çiçek’e çağrıda bulundu: “Nerede CHP içindeki Ergenekon ve Balyoz mağdurları? ErgenekonBalyoz iddianamesi Özgür Özel’in bilincinde ne arıyor? Özel, tıpkı FETÖ’cü savcılar, polisler gibi içinde askerlerin de olduğu derin devlet var diyor. Özel’i Türkiye’ye davet ediyoruz. Temsil ettiği partiyi, Türk topraklarına ayak basmaya çağırıyoruz!


YAZARLAR