Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi
Çevre Bakanı niçin istifa etti?
Ak Parti Gebze toplanıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkanlardan mesaj var

Başkanlardan mesaj var
10.01.2019 / 21:11


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak nitelendirdiği gazetecilik mesleğinin tüm meslekler içerisinde yerinin ayrı ve çok önemli olduğunu kaydetti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında basın emekçilerinin demokratik toplumların önemli ve vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu şunları söyledi: “Gazeteciler, toplumu her türlü olay ve durum hakkında bilgilendirme görevini görürken kamuoyundan aldığı geri bildirimleri yerel ve genel idarelere ileterek toplumsal iletişimi sağlama, kişiler, topluluklar, millet ve milletler arasında iletişim kurma, adeta topluma ayna tutma gibi ulvi görevleri de üstlenmektedir. Bu nedenle önemi yadsınamaz meslekler arasındadır. 10 Ocak da çalışan gazetecilerin yaşadığı zorlukları bir gün de olsa hatırlamamızı sağlayan gazeteciler için bir farkındalık günüdür. Şartlar ne olursa olsun, halkın haber alma özgürlüğü için meslek onuruyla çalışan devletinin milletinin menfaatini mesleğinin de üstünde tutan tüm çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyor, her birine mesleki hayatlarında başarı ve esenlik diliyorum.”

Başkan Köşker’in

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Köşker mesajında, “Haber verme, denetim ve eleştiri yapma, kamuoyunu bilgilendirme ve oluşturma, özgür tartışma ortamı sağlayarak toplumsal bilinci geliştirme, toplumu eğitme ve düşünce dünyasını zenginleştirme gibi işlevleri bulunan basın, bu yönüyle kamusal görev yapmaktadır. Gazetecilerin çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, haklarının güvenceye alınması, onların, görevlerini rahat bir ortamda yapabilmelerini sağlayacaktır. Bu vesileyle, başta ilçemizde yaşanan her türlü olayı takip ederek bize aktaran ve kamuoyunu bilgilendiren, değerli basın mensupları olmak üzere, tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü vesilesi ile tüm gazetecilerin bu anlamlı gününü kutladı

“AK Parti Kocaeli Milletvekili Şeker basın açıklamasını, “Vatandaşlarımıza hızlı ve doğru haber iletmeyi ilke edinerek çalışmalarını sürdüren yerel ve ulusal basın mensuplarımızın, geçmişten günümüze emeği geçen yazılı, görsel ve işitsel basın çalışanlarımızın ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ‘’ en içten dileklerimle kutluyor, doğru ve tarafsız haber yapma yolunda gece gündüz özveriyle yaptıkları çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

Gebze Kars Ardahan Iğdır illeri Kültür Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Baytöre 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Baytere mesajında "Bizlere haber ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışan, bizim gözümüz, kulağımız ve konuşan dilimiz olma yolunda İlkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile mücadele eden tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlar başarılar dilerim." ifadelerine yer verdi..


YAZARLAR