Petrol fiyatlarında sıcak gelişme
Trump'tan yeni Türkiye açıklaması
İYİ PARTİ GEBZE YENİLENDİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ak Parti hepsini değiştiriyor

Ak Parti hepsini değiştiriyor
11.12.2018 / 07:03


ADALET BORA/haberpi.com- Ak Parti bu yerel seçimlerle birlikte bugüne kadar siyasette ve koltukta kişilere çıkar sağlayan, toplumu öteleyen tüm yol ve yöntemleri değiştiriyor.. Değiştire değiştire siyasette yeni bir yol haritası çiziyor..

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan  hem yerel seçimlerle ilgili tüm dengeleri, hem de partisindeki dengeleri değiştirecek yeni bir yöntem ve söylemle dikkat çekmeye devam ediyor.. Aday belirlemeden tutun, kullanılacak materyallere, yol ve yönteme kadar hepsini silbaştan değiştiriyor.. Düne takılmıyor, günün yeniliklerini, teknolojik ve fikirsel değişimlerini önemsiyor ve uyguluyor.. 

Bakın önce yerel seçimlerle ilgili  herkesin hemfikir olduğu, muhalefet liderlerinin bile karşı çıkamadığı en büyük kozunu açıkladı; çevreci seçim kararı siyasetin ufkunu açan büyük bir yenilik.. Artık yerel seçimlerde görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemleri yok,  bayrak ve afiş yok.. 

Sonra ne yaptı; açıkladığı ve bundan sonra açıklayacağı adayların belirlenme yöntemlerini değiştirdi..

Kimsenin hesabına göre değil partinin hesabına göre belirliyor adayları...O eskilerden kalma benim şu kadar adamım var, şu kadar oyum var, falanca yerliyim, şu il, bu ilçe arkamda şeklindeki oy ağalarına geçit veren sistemi de çöpe attı.. İnternet üzerinden tüm başvuruları alarak, kimlerle muhatap olduğunu, kimin kim olduğunu anında belirleme şansını da kullandı. Böylece, tüm belge ve bilgilere şahıslar aracılğıyla değil ilk ve tek elden bilgi sahibi olma yolunu açtı.. Bu da büyük yeniliklerden biriydi ve bu sistem sayesinde 'tamam abi hallederiz' şeklinde yürütülen eş-dost- ahbap önceliklerinin önünü keserek, hem partiye hem de bulunduğu kente katkı sunacak isimlerin belirlenmesini sağlamada büyük bir açılım oldu.. Şimdiye kadar açıkladığı adayların seçilmişçesine kamuoyunda destek ve kabul görmesinin temelinde de bu yatıyor.. Ve önümüzdeki hafta açıklanamsı beklenen il ve ilçe başkan adaylarını da aynı yöntem ve kriterlere göre belirleyeceği de artık kesinleşmiş durumda..

Bakın açıklananan adayların hiç birine ne teşiklatların, ne de kamuoyunun hiç bir tepkisi yok. Aksine büyük bir benimseme ve yola koyulma var

Bakın açıklanan adayların hiç birinde tereddüt yok. İlk günden itibaren partinin tüm organlarıyla seçime odaklanıp hızlı bir giriş yaparak 'herkesin başkan adayı' profilini içlerine sindirmiş ve bunu hissettirerek çalışmalarını yürütüyorlar..

Bundan sonra açıklanacak olan adayların da aynı şekilde belirlenip,açıklanacağı  konusunda herkes hem fikir.

Bununla birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan aday belirlemede bir yeniliğe daha imza atarak;  bugüne kadar süre gelen köylü kurnazlığı taktiklerinden biri olan; oturdukları yerde  kendilerine siyaset duayenleri, toplum bilimcileri mahlasını takarak parti içinde ve dışında yönlendirme çabasında olanları da tersyüz etti.

Sonuç olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday belirlerken ne köylü kunazlarına, ne oy ağalarına, ne de şu iyi-bu iyi, şu kötü bu fena dipnotlarıyla önüne konulan hiç bir yol ve yönteme geçit vermiyor ve siyasette yeni bir yol haritası çizerek partisini ve kendisini ileri taşıyacak tercihleri bizzat kendisi yapıyor.. Bu da hem teşkilatlarda hem de belirlediği veya dinlendirdiği isimlerde gönül rahatlığına ve partiye hizmet devamlılığına olan inancı arttırıyor..

 


Etiketler:
HABERPİ YORUMLAR
oKUR: 
"Bakalım"
Gösterilen adaylarla birlikte nasıl bir yol izlediğini göreceğiz.
09.12.2018 / 12:25
YAZARLAR