Deprem!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Sabahattin Önkibar kendisine kimin saldırdığını yazdı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gebze’de Kırım Dostluk Yolu bugün açılıyor

Gebze’de Kırım Dostluk Yolu bugün açılıyor
09.12.2018 / 22:22


09.12.2018 / 06:05

HABERPİ.COM Kırım'da yapılan zülme sessiz kalmayan Gebze Kırım Türkleri Derneği, onların yanlarında olduklarını ve yalnız olmadıklarını tüm dünyaya göstermek için bugün saat 14.00'de Gebze Kırım Türkleri Dernek Lokalinde, "Kırım Dostluk Yolu Açılıyor"  projesini hayata geçiriyor..

Gebze Kırım Türkleri Dernek Başkanı Şerife Orak "Rusyanın Kırımı işgalini kınamak ve farkındalık oluşturmak adına, Dostluk Yolumuzu sizlere taktim edeceğiz, tüm dost ve üyelerimizi bekliyoruz" dedi..

"Kırım Dostluk Yolu Açılıyor" etkinliği ile ilgili açıklama yapan başkan Şerife Orak "Biz Gebzeden tüm dünya kadınlarına, erkeklerine ve çocuklarına, tüm insanlığa seslendik. 21 cm'lik kumaş veya örgü parçalar istedik. 1400 adet parça toplandı ve bu parçalardan bir yol oluşturduk. Kırım Dostluk Yolu projemiz, insan haklarının futürsuzca katledildiği Kırım için hazırlanmıştır. 10 Aralık İnsan Hakları gününde, Kırım sınırı olan Ukrayna'nın Çongar kapısında, Rusya tarafından işgal edilen Kırım sınırında, Dostluk Yolu yürüyüşü yapılacaktı, maalesef Ukrayna'nın bir aylık sıkıyönetim ilanından sonra bu yürüyüş gerçekleşmesi ertelendi. Biz bu şartlar altında, Dostluk Yolumuzu, derneğimizde gerçekleştireceğiz. 9 Aralık pazar günü saat 14.00 de,Gebze Kırım Türkleri Dernek Lokalimizde, Rusya'nın Kırım'ı işgalini kınamak ve farkındalık oluşturmak adına, Dostluk Yolumuzu sizlere taktim edeceğiz. Tüm dost ve üyelerimizi bekliyoruz." dedi.


YAZARLAR