Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
KAÇAK HAFRİYATA 216 BİN TL CEZA
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdoğan o savcıya sert çıktı; Sen kimsin?

Erdoğan o savcıya sert çıktı; Sen kimsin?
09.12.2018 / 14:33


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TSK’daki başörtüsü serbestininin laikliğe aykırı olduğunu savunan Danıştay savcısına “Sen kimsin” diye seslendi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), ordudaki serbestinin iptali istemiyle Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay savcısı da serbestinin laikliğe aykırı olduğu yönünde bir mütalaa vermişti. İptali görüşen Danıştay, ilk olarak yürütmenin durdurulması talebini reddetmişti.

İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, başörtünün Türkiye’nin gündemini gereksiz yere meşgul ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, başı açık-başörtülü ayrımını kaldırdıklarını dile getirerek tüm kamu kurumlarında kadınların nasıl isterlerse öyle giyindiklerini aktardı.

Erdoğan, sözü Danıştay savcısına da getirdi ve “Bir savcı çıkmış… Sen kimsin ya? Her şey yasalarla bir yere oturulmuşken sana ne oluyor da bunlara aykırı bir şekilde uygulamanın iptalini istiyorsun? Bunlar eski Türkiye’den kalma ürünler. Danıştay’ın ilgili dairesi bunu boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?” dedi..


YAZARLAR