Deprem!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Sabahattin Önkibar kendisine kimin saldırdığını yazdı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİ’DE ÖNCE HAFRİYAT VE SONRADA....

KOCAELİ’DE ÖNCE HAFRİYAT VE SONRADA....
09.12.2018 / 05:37


Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı içerisinde il genelindeki 4 hafriyat dolgu alanını yaklaşık 9 bin ağaç dikerek yeşillendirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından doldurularak kapatılan dolgu sahalarına ağaç dikerek yeşillendiriyor. İnşaat atığı ve hafriyat toprağı gibi malzemelerin dolgu alanlarında düzenli bir şekilde yığılmasından sonra ağaç dikiminin yapılması çevre görseli acısından önem arz ediyor. Bu kapsamda Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı 2018 yılı içerisinde il genelindeki 4 dolgu sahasına yaklaşık 9 bin ağaç dikimi gerçekleştirdi.

4 HAFRİYAT ALANI YEŞİLLENDİ

Kocaeli’ye park, bahçe ve mesire alanlarını kazandıran, vatandaşlara aileleri ile vakit geçireceği alanlar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üzerine toprak serilerek kapatılan hafriyat dolum sahalarını da yeşillendirmeyi ihmal etmiyor. Öyle ki dolum sahaları dikimi yapılan ağaçlar ve çevre düzenlemeleri ile mesire alanına dönüşüyor.

9 BİN AĞAÇ

Çalışmalar kapsamında 3 bin adet Sepetçi, bin 500 adet Gündoğdu, 3 bin adet Yenikent ve bin 100 adet Tavşanlı dolgu alanlarına ağaç dikimi gerçekleştirdi. Yaklaşık olarak 9 bin ağacın dikildiği alanlar çevre acısından daha güzel bir görünüme kavuşmuş oldu.


YAZARLAR