Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Binali Yıldırım onlarla buluştu

Binali Yıldırım onlarla buluştu
07.12.2018 / 21:10


HABERPİ.COM-Yıldırım Kırgız kıyafeti giydi . Ahıskalı Türklerle buluştu.. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, resmî ziyaret için bulunduğu Kırgızistan'da, mevkidaşı Dastanbek Cumabekov ile baş başa görüştükten sonra Kırgızistan'da yaşayan Türk vatandaşları ve Ahıska Türklerinin temsilcileriyle biraraya geldi.

"Bizler kalpleri bir atan insanlarız." diyen Yıldırım, Türkiye'nin hem Kırgızistan'a hem de burada yaşayan Ahıska Türklerine destek vermeye devam edeceğini belirtti.

Türkiye'nin Kırgızistan'a sağladığı bedelsiz sağlık hizmetlerinde Ahıskalı Türklerin öncelikli olduğuna dikkati çeken Yıldırım, Ahıska Türklerinden eğitim ve siyasette aktif olmalarını istedi.

Yıldırım ve beraberindeki TBMM Başkanvekili Celal Adan, Türkiye-Kırgızistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Sabri Öztürk, AK PARTİ Kars Milletvekili Ahmet Arslan, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Türk iş insanlarının ve Ahıskalıların sorunlarını dinledi.

TBMM Başkanı Yıldırım'a geleneksel Kırgız kıyafeti giydirildi, hediyeler verildi. 


Etiketler:
YAZARLAR