Kocaeli'ye önemli uyarı geldi
Kocaeli'de kaza. Çok sayıda yaralı
Belgeler yayımlandı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erdoğan Kocaeli adaylarını kime soracak?

Erdoğan Kocaeli adaylarını kime soracak?
07.12.2018 / 12:54


HABERPİ/CENGİZYÜCAK 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak sorusunun cevabı "Doç. Dr. Tahir Büyükakın" olarak karşılık bulduktan sonra şimdi ise "Kocaeli'nin 12 ilçesinde Ak Partili Belediye Başkan adayları kimler olacak" sorusunun cevabı merak ediliyor..

Bu sorunun cevabı için her ilçede başvuran aday adayı sayısı kadar değişik isimler üzerinde tahminler yapılırken, herkesin mutabık kaldığı nokta ise "bu sorunun cevabı bizzat Recep Tayyip Erdoğan'ın son dakika açıklaması ile karşılık bulacaktır" tesbiti oluyor..

Peki Erdoğan bu isimleri belirlerken neleri kıstas alacak?

Tahir Büyükakın'ı, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan ederken neleri kıstas aldıysa onları alacak. Fazladan her bir belediye başkan aday adayı hakkında bizzat kendisinin yaptırdığı istihbari bilgilere ve kamuoyu anket sonuçlarına bakacak..

Peki Erdoğan ilçe belediye başkan adaylarını belirlerken, Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın'ın fikrini alacak mı?

Usuleten fikrini alacağını düşünüyorum..

Ak Parti Kocaeli milletvekillerine danışacak mı?

Usuleten danışacağını düşünüyorum..

Ak Parti İl Başkanına soracak mı?

Usuleten soracağını düşünüyorum..

Neden mi böyle düşünüyorum?

Recep Tayyip Erdoğan tam anlamıyla bir siyaset kurdu ve seçim sihirbazı da ondan..

Düşünsenize Refah Partisi İlçe gençlik kolundan tutunda İl Gençlik kolu, İlçe başkanlığı, il başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve oradan da Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı derken Partili Cumhurbaşkanlığına kadar geçen yarım asrı aşmış bir siyasi serüven..

Yani şimdiki Ak Partili siyasetçilerin tuttukları yoldan, o yıllar önce gelip geçmiş ve adeta hatmetmiş..

Erdoğan bilmez mi bir ilçe başkanı, il başkanı ya da milletvekilinin, belediye başkan adayı olarak önereceği kişinin, direk olarak kendilerine yakın buldukları veya yine kendi siyasi beklentilerine uygunluklarına göre önerebilecekleri kişinin olabileceğini?

Onların derdi kendine yakın isimleri belediye başkanı adayı yapmak olabilir.

Lakin Erdoğan'ın derdi o değildir..

Erdoğan'ın derdi kişilerin siyasi ikbali değil Partisinin ve davasının ikbalidir ki; bu da seçim ve seçimler kazanmakla daimdir..

İşte onun içindir ki; Erdoğan daha aday adayları başvurusu başlamadan önce "hiç bir kimse bana bir aday için torpille gelmesin" diye kapıları kapattı..

Doç. Dr. Tahir Büyükakın'ın, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı noktasında bizzat kendisi karar verdi ve itirazı olan Kocaeli kurmaylarına da "Daha iyi ve daha nitelikli bir isim öneriniz varsa onu söyleyin, yoksa gidin adayımıza sahip çıkın" dedi.

Ve bu teklif karşısında hiç bir kurmay da herhangi bir isim öneremedi..

SON SÖZ

Recep Tayyip Erdoğan kiminle seçim kazanacaksa ve Ak Partiye kimden fayda gelecekse onu belediye başkan adayı gösterir..

Nokta..


YAZARLAR