Deprem!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Sabahattin Önkibar kendisine kimin saldırdığını yazdı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aliyev'den Türkiye jesti

Aliyev'den Türkiye jesti
06.12.2018 / 09:40


HABERPİ.COM- Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, jest yaparak Türkiye standını gezdi, bakan Turhan'dan bilgi aldı 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Azerbaycan`daki temasları kapsamında, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.Aliyev ve Turhan, daha sonra BAKUTEL fuarında da bir araya geldi. Fuarı gezen Aliyev'i Türkiye standında Bakan Turhan karşıladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada;  Türksat, PTT, Turkcell ve Havelsan gibi şirketlerin yer aldığı Türkiye standını gezen Aliyev, Bakan Turhan'dan şirketlerin çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. 

Aliyev, burada yaptığı konuşmada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin ulaşım ve altyapı dahil her alanda başarılı şekilde geliştiğini söyledi. Taşımacılık alanındaki iki ülke arasındaki iş birliğine değinen Aliyev, geçen yıl faaliyete geçen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesinin, sadece bölge değil, daha geniş alanlar için de büyük önem taşıdığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Aliyev, iki ülkenin iletişim alanında da iş birliği yaptığını, Türk şirketlerinin Azerbaycan'da bu alanda uzun yıllardır çalıştıklarını ifade etti. Aliyev, iletişim alanındaki iş birliğinin daha da genişletilmesi için büyük umutları olduğunu dile getirdi.


Etiketler:
YAZARLAR