Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4. İnovasyonda Kadın Temalı Girişimcilik Kampı Başvuruları Başladı

4. İnovasyonda Kadın Temalı Girişimcilik Kampı Başvuruları Başladı
01.12.2018 / 21:56


HABERPİ.COM- TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan "İnovasyonda Kadın" temalı IV. Girişimcilik Kampı’na Türkiye genelinde "Bir Fikrim Var Ve Ona Hayat Vermek İstiyorum" diyen tüm kadın girişimcileri bekliyor

kONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

Günümüz girişimcilik dünyasında kadın girişimciler de erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken, kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmektedir. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ve KADEM işbirliği ile 20-27 Ocak 2019 tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecektir. Bu kampa, "Bir Fikrim Var" diyen tüm kadın girişimciler davetlidir.

Kampa katılım şartı;

Başvuru yapılan projenin Ar-Ge ve İnovasyon içerikli olması,

Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almaması ve/veya resmi kurum ve kuruluşlardan söz konusu projeye finansal destek almaması. Bu konuda yanlış beyanda bulunulması durumunda sorumluluk katılımcıya aittir.

Başvurular arasından değerlendirilerek kampa katılım sağlayan 30 aday arasından kamp sonunda yapılacak değerlendirmeyle en iyi 5 projeye 25.000 TL değerinde proje desteği yapılacaktır. Bu destek şekli değerlendirmeyle ilk 5 ‘e kalan proje sahipleri projelerini gerçekleştirmek istedikleri takdirde aşağıdaki şekilde olacaktır:

• TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka Merkezi'nde ilk bir yıl ücretsiz yer tahsis edilmesi,

• Girişimcinin projesini gerçekleştirmek için ulusal ve uluslararası resmi kuruluşlardan destek alması halinde 25.000 TL ‘ye kadar nakdi destek verilmesi,

• Girişimcilik Kampı programından hibe desteği almaya hak kazanan adaylar ile ilgili olarak destek süresi etkinlik başlama tarihinden itibaren bir yıl ile sınırlıdır.


Etiketler:
YAZARLAR