Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fatih Devlet hastanesinden güzel hizmet

Fatih Devlet hastanesinden güzel hizmet
16.11.2018 / 07:32


Gebze Fatih Devlet Hastanesi tarafından “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında stant açıldı.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi Diyabet Eğitim Hemşiresi Yasemin GÖDEKMERDAN, Dahiliye Klinik Hemşiresi Esra ONAYLI ve Eğitim Hemşiresi Arzu YILDIRIM tarafından açılan stantda vatandaşlarımıza diyabet hakkında bilgiler verilip, ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı. Oldukça yoğun bir katılımın gerçekleştiği etkinlikte toplamda 350 vatandaşımıza ücretsiz kan şekeri uygulaması yapılırken, çıkan sonuçlar doğrultusunda 16 yeni diyabet hastası ve 39 kontrolsüz diyabet hastası tespit edilerek tedavileri için hastanemize yönlendirildi.

Dünyada ve ülkemizde diyabetin çok hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Gebze Fatih Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ferhat YÜCEL;“Amacımız, sahada yapılan bu tür etkinliklerle diyabette farkındalığı arttırmaktır. Hastalarımızı bilinçlendirmek ve onların günlük yaşamlarına daha iyi bir şekilde devam etmelerini sağlamak amacıyla hastanemiz bünyesinde açmış olduğumuz ‘Diyabet Okuluna’ tüm halkımızı bekliyoruz”diye konuştu.


Etiketler:
YAZARLAR