Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZE İSTANBUL CADDESİNE YAPILIYOR

GEBZE İSTANBUL CADDESİNE YAPILIYOR
12.11.2018 / 07:32


Gebze İstanbul Caddesi’ne yaya köprüsü yapılıyor..

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, araç trafiğini düzenlemek için yaptığı çalışmaların yanı sıra yayalar için de uygulamalar gerçekleştiriyor. Trafiğin yoğun aktığı noktalarda yaya köprüleri inşa eden Büyükşehir Belediyesi karşıdan karşıya geçişlerini güvenli hale getiriyor. Bu kapsamda Gebze’de yeni bir yaya köprüsü yapmak için çalışmalar başladı.

ÖĞRENCİLERE GÜVENLİ GEÇİŞ

Gebze İstanbul Caddesi üzerinde yaya köprüsü inşa eden Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, yayaların karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçişlerini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Caddesi ile Şehit Hasan Tahsin Büyükçoban Caddesi kesişiminin batısında inşa edilen köprü, öğrenciler için de önemli bir geçiş olacak. Caddenin güneyinde yer alan Ayşe Sıdıka Alişan İlkokulu öğrencileri okulun önünde yapılan köprüden geçerek okula rahatça ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler.

42 METRE UZUNLUĞUNDA

Proje kapsamında köprü ayak temel ve beton çalışmaları devam ediyor. 42 metre uzunluğunda yapılacak olan yaya köprüsü 3 metre genişliğinde olacak. Köprü 5.60 metre yüksekliğinde yapılacak. Köprüde 2 adet asansör yer alacak. Köprüde 140 ton yapı çeliği kullanılacak. Köprünün yürüyüş kısmında 255 metrekare cam korkuluk yapılacak. Köprüye aydınlatma için direk ve yer armatürleri yerleştirilecek.​


YAZARLAR