Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kocaeli Büyük Önder Atatürk'ü andı

Kocaeli Büyük Önder Atatürk'ü andı
11.11.2018 / 11:29


HABERPİ.COM- Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli destanımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kocaeli'de  de törenlerle anıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törene; Vali Hüseyin Aksoy, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Vali Yardımcıları Beyazıt Tanç ve Suat Yıldız, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Daire Müdürleri, Askeri Erkan, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri ve öğrenciler katıldı.

Kocaeli Valiliği, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelenklerini Atatürk Anıtına sunumundan sonra saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık siren eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Bayraklar yarıya indirildi.

Vali Aksoy ve protokol üyeleri, Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine geçtiler.

Törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 80. Yıldönümü münasebetiyle göndermiş olduğu mesajı okundu.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından Körfez Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Ölümsüz Kahraman” adlı oratoryo gösterisi yapıldı. 


Etiketler:
YAZARLAR