Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİ’DE İKİ VALİLİ AÇILIŞ

KOCAELİ’DE İKİ VALİLİ AÇILIŞ
10.11.2018 / 11:18


Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Anadolu Kocaeli’de etkinlikleri kapsamında; Gümüşhane’nin kültür, tarih, gelenek ve göreneklerinden oluşan zenginliklerini Kocaelilerle buluşturmak üzere Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane il ve ilçe belediyeleri ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaeli Gümüşhaneliler Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gümüşhane tanıtım günleri açılış programı; Valisi Hüseyin Aksoy ve Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen programa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Saffet Sancaklı, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Köse Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Torul Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kocaeli Milletvekilleri Saffet Sancaklı, Radiye Sezer Katırcıoğlu,Fikri Işık, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “ Gümüşhane Tanıtım Günlerinde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kocaeli; Türkiye’nin her bölgesinden insanların huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir kent. Kocaeli’nin bir önceki yıl nüfus kayıtlarına baktığımızda Gümüşhane nüfusuna kayıtlı olup Kocaeli’de yaşayan kişilerin 38 bin 58 kişi ile 11. sırada yer aldığını görüyoruz. Nüfus kayıtlarını buraya alıp da burada yaşayan Gümüşhanelilerin olduğunu da biliyoruz. Kocaeli; buraya göç eden çalışan ve yaşayan insanların gayretiyle Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren illerin başında gelmektedir. Bu anlamda Gümüşhanelilerde Kocaeli’nin Türkiye ekonomisine katkı sunmasını sağlayan hemşerilerimizdir. Gümüşhane kökenli insanlarımız bu etkinlikle kısa bir sürede olsa Gümüşhane’yi burada görmüş olacaklar. Gümüşhane ilimiz tarihi zenginlikleriyle, doğal güzellikleriyle ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Yeni göreve başlayan değerli Gümüşhane Valimize görevinde başarılar diliyorum. Gümüşhane’den Erzurum’a atanan Sayın Valimize de hizmetleri adına teşekkür ediyorum. Bizler görev yaptığımız yerleri memleketimiz gibi benimseyip hizmet etmek için gayret gösteren idarecileriz. Gümüşhane Tanıtım Günlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. ”dedi.


YAZARLAR