Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sahi senin derdin ne Yılmaz?

Sahi senin derdin ne Yılmaz?
10.11.2018 / 20:07


ADALET BORA/ HABERPİ- CHP'nin en çok tartışılan ismi Öztürk Yılmaz yine gündemde?

Uzun süredir ortalıkta görünmüyordu.. Meğerse sıkı çalışıyormuş(!) Ortaya çıktı ve Ezan Türkçe okunsun ben anlayayım dedi.. Milyon sorunun içinden Öztürk Yılmaz'ın en büyük sorunu buymuş meğer.. Memleket onu vekil seçerken, bunun için seçmiş olmalı öyle mi Öztürk Yılmaz! 

Bu memleketin içerde ve dışarıda bu kadar sorunu-sıkıntısı varken, içerden ve dışarıdan memleket hainler, işbirlikçiler tarafından bu kadar kuşatılmışken senin sahiden tek derdin ezanının Türkçe okunması mı?

Görünüşe bakılırsa sana altın tepsi içinde sunulan siyasette biraz daha kalmak  ve başka da sözün, programın, projen olmadığı için biraz daha konuşulmak için fena provakasyon peşindesin.. Çok tanıdık birilerinin eliyle ve diliyle konuşuyorsun..

Sahiden senin derdin Türkçe  mi ? Aç türkçesini oku? Bildiğimiz kadarıyla Rusça ve İngilizce biliyorsun.. Sahiden neden öğrendin bu dilleri?..Türkçe sevdan bu kadar yüksek madem hiç öğrenmeseydin.. Değil mi? Hatta hiç birimiz öğrenmeyelim başka bir lisan? Kaldıralım ingilizceyi, Arapçayı, Fransızcayı ve diğer tüm dilleri.. Madem sen istiyorsun Öztürk Yılmaz.. Kaldıralım ha ne dersin?

Şimdi sen sadece Araplara karşı olduğunu göstermek için Arapça'yı ve de tüm müslümanların mutlaka aslından öğrenmesi gerekli olan Ezan ve Kuran'ı Türkçeleştirme teklifinde bulunuyorsun ya.. Yapma Öztürk Yılmaz..

Bunu söylemekle Türkçü-aydınlıkçı- milliyetçi falan olmuyorsun.. Sadece ucuz ve basit, daha önce binlerce kez denenip ayaklar altına alınmış bir ırkçılığı yeniden hortlatıp kendine pay çıkarmaya çalışıyorsun. Bu ucuz ve pespaye teklifler ve gündemlerle memleketin sinirlerini bozma Öztürk Yılmaz..

DEAŞ'ın eline esir düştüğünden bugüne gösterdiğin performans ve bugün geldiğin nokta bir hayli düşündürücü.. Alnından öpen bir ülkeye teşekkürün bu mu olmalı? CHP'nin kanatları altında kendine farklı bir misyon arayışında kimlere göz kırpıyorsun bilelim.. Sahi Öztürk Yılmaz, sen gerçekten ne istiyorsun? Açık ve net söylesen de biz de anlasak! Eğer anlamıyorsan ezanı biz sana Türkçesini yazıp gönderelim konu kapansın.. Sende çıkıp bir daha böyle saçmalama olur mu Öztürk Yılmaz? 


Etiketler:
YAZARLAR