Aziz Nesin'in oğlundan flaş karar
Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Pakdemirli'den OSB müjdesi

Bakan Pakdemirli'den OSB müjdesi
09.11.2018 / 16:53


HABERPİ.COM- Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş- Elbistan'da  4 milyon metrekare alanda 60 bin büyükbaş kapasiteli 300 adet besi işletmesi olacak Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağını açıkladı..

Bakan Pakdemirli açıklamasında; Kadim şehrimiz Kahramanmaraş’a müjdelerle geldik. İlk müjdemiz hayvancılığı şaha kaldıracak bir proje... Elbistan ilçemizde 4 milyon metrekare alanda 60 bin büyükbaş kapasiteli 300 adet besi işletmesi olacak Organize Sanayi Bölgesi’ni kuruyoruz.Kahramanmaraş’ı Doğu Akdeniz Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (IFAD) kapsamına aldık. Böylece küçük ölçekli çiftçilerimizin, özellikle kadınlarımız ve gençlerimizin gelir seviyesini artıracak, piyasaya entegrasyonunu sağlayacağız.

Kahramanmaraş’a 500 bin TL maliyetle Yavşan Yaylası Tabiat Parkı’nı, turizme kazandırılacak yapı ve tesisleri inşa ediyoruz. Orman köylülermizi de unutmadık. ORKÖY kapsamında 15 ailemize 390 bin TL faizsiz mandacılık kredisi veriyoruz. Bu kredinin % 20’sini de hibe veriyoruz.Trüf ormanları ile Kahramanmaraşlı kardeşlerimize ek gelir sağlayacağız. 44 dekar alanda 1200 adet trüf mantarı aşılı meşe fidan dikdik. Böylece 2021’de trüf üretimine başlanacak, yıllık ortalama 500-600 kg ürünle vatandaşlarımıza 2,8 milyon lira gelir elde edeceğiz.'dedi 


Etiketler:
YAZARLAR