Önemli buluşma gerçekleşti
Başkan Büyükgöz belediyenin borcunu açıkladı
Ak Parti CHP arasında sıcak temas!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ak Parti birbirine çelme takanların partisi midir?

Ak Parti birbirine çelme takanların partisi midir?
07.11.2018 / 09:41


Ak Partiye yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk bugün köşesinden "Ak Parti birbirine çelme takanların partisi midir" diye sordu..

İŞTE O YAZI

Yerel seçim takvimi işliyor. Kum saatinin üst kısmındaki kumlar hızla akıyor. Zaman daralıyor. Kartlar karılıyor. Nabızlar yoklanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle 24 Haziran genel seçimlerinden sonra Mart 2019 yerel seçimlerine işaret etmiş ve “kibirden arınmış. Karşılığı olan” adaylara dikkat çekmişti.

Ak Parti yerel seçim için belediye başkan adaylarını tespit etmeye çalışırken olanları sizlerle paylaşmak istedim.

Beni bilen bilir. Ne bakan toto oynadım bugüne kadar ne de başkan toto. Yine oynamayacağım. Ancak yeri geldiğinde Bakanlar Kurulu ile ilgili de “görevden el çektirilen başkanlar” ile ilgili de bu köşede yazılar yazdım. Hiçbir zaman kişileri hedef almadım. Meseleyi kişiselleştirmedim; kimi istifa ettirilen başkanlar gibi..!

Ve yine bilen bilir kaynaklarım hep açık kaynaklardır. Onlardan edindiğim bilgileri sizlerle aktarmakla yetindim.

Yine aynısını yapacağım.

Diyebilirsiniz ki “Girizgahı neden bu kadar uzun tuttun?” Onun da izahı var, az biraz sabredin.

Bugün mercek altına almak istediğim konu Ak Parti’nin muhtemel büyük şehir belediye başkan aday adayları ile ilgili olup bitenler.

Ak Parti’de 5/12 Kasım tarihleri arasında aday adayları başvurularını yapacak. Mevcut başkanlar adaylık başvurusunda bulun(a)mayacak. Merkez yoklaması ile adaylar belirlenecek.

Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin yetkili kurullarıyla bir araya geldiğinde kapalı zarf usulü 4 büyük şehir için isim anketi yaptı. Herkes hür iradesiyle 4 büyük şehir için gönlünden geçen aslanın ismini yazıp kapalı zarf ile Erdoğan’a verdi.

Buraya kadar her şey normal. Her şey kurallar dahilinde.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama son dönemde potansiyel adaylarla ilgili çeşitli mecralarda “enteresan” haberler, yorumlar yazılıp konuşulmaya başlandı. Zaten konumuz da bu.

“Huzursuzluk”tan söz ediliyor mesela. Kimilerinin bulunduğu mevki ve makamdan rahatsız olduğu, kimilerinin de bir büyük şehrin belediye başkanlığı için isminin geçmesinden rahatsızlık duyduğu da, yazılıyor mesela.

Hele bazı meseleler var ki evlere şenlik. “Muhalefetin yapamayacağını kendi kendilerine yapıyorlar” dedirtecek türden, mesela!

Acaba, Ak Parti’nin potansiyel aday adaylarıyla ilgili olumsuz haberlerin, hatta karalamaya kadar giden ifadelerin kaynağı ne sizce?

Yine Ak Parti’nin özelikle 4 büyük şehir için muhtemel adayları arasındaki yarışta fısıltı halinde ortalığa yayılan “olumsuzluklar” kimler aracılığıyla dillendiriliyor?

Baştan söyleyeyim. Ak Parti’nin potansiyel adayları arasındaki tatlı rekabet, kekremsi bir hal almak üzere.

Daha net söyleyeyim, Ak Parti’nin muhtemel adaylarıyla ilgili çıkan olumsuz haberlerin kaynağı yine Ak Parti içinden, maalesef!

Devamını Oku 


YAZARLAR