Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
KAÇAK HAFRİYATA 216 BİN TL CEZA
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yerli Otomobille ilgili önemli açıklama

Yerli Otomobille ilgili önemli açıklama
31.10.2018 / 07:05


HABERPİ.COM- Yerli otomobilin  CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, uzun süren sessizliğini bozdu ve yerli otomobil projesi için Twitter hesabından açıklamalar yaptı.

Karakaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları şöyle; 

"Türkiye'nin Otomobili projesi Türkiye için önemli bir fırsat. Teknolojinin dönüşümü ile özellikle elektrikli araçlar teknolojisinde hız kazanan dönüşüm var.

Türkiye'nin Otomobili olarak projemizi önemli bir kullanım alanı olarak görüyoruz. Teknolojinin egemenliğine sahip olmamız çok önemli. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu olarak vizyonumuz budur. Bu çalışmanın doğru bir zamanda ortaya konulduğunu düşünüyoruz.

Bizim kimseyi kopyalamaya ihtiyacımız yok.Bazıları Çinliler'in bazıları Güney Koreliler'in örneğini önümüze getiriyor.O zamanın şartları farklıydı bugünün şartları farklı.Otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktıkBir ulaşım teknolojileri ekosistemi oluşturma hedefindeyiz

Günümüzün şartlarında fırsat penceresine baktığımızda ciddi bir enerjimiz, altyapımız, nitelikli elemanlarımız var.

Bunların hepsini birleştirerek, Türkiye'nin Otomobili ve otomotiv sektörünün transformasyonu dönüşümü, Türkiye'ye teknoloji olarak yeni bir seviyeye sıçramak için önemli bir proje olarak gelişecektir.'


Etiketler:
YAZARLAR