Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yıldırım'dan 'ihracatçı ve teminat' açıklaması

Yıldırım'dan 'ihracatçı ve teminat' açıklaması
19.10.2018 / 14:56


Türk Eximbank Genel Müdürü Yıldırım'dan çok önemli 'ihracatçı ve teminat'  açıklaması.. AA Finans Masası'na konuk olan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türkiye'nin en büyük sigorta kuruluşu olduklarını belirterek, "İhracatçılarımızın bankaların yüksek teminat mektubu komisyonlarından kurtulmasına vesile olacağız." dedi

Adnan Yıldırım, bugün itibarıyla 12 şube ve 14 irtibat ofisinden oluşan toplam 26 genel müdürlük dışında birimlerinin bulunduğunu belirterek, 7 bin 700 ihracatçı seviyesini 10 bin 500'e çıkarırken bunu KOBİ'lerle yaptıklarını ifade eden Yıldırım, "KOBİ'ler Türk ekonomisinde önemli bir paya sahip. Türk ekonomisi yaşadığı kriz veya benzeri hassasiyet dönemlerinden çıkarken KOBİ'lerin payı yüzde 60'larda değil, yüzde 100'e çok yakın. Biz bu krizlerden, problemlerden KOBİ'lerimiz sayesinde hızlı çıkabiliyoruz. Çünkü onların dinamizmi, yeni yapılara çabuk uyması ve yeni KOBİ'lerimizin devreye girmesi bizim en önemli kaynağımız. Özellikle KOBİ'lerimizi güçlendirmemiz ve ihracatını desteklememiz lazım." diye konuştu.

Yıldırım, İhracat Destek Hizmetleri Merkezini kurduklarını anımsatarak, ilk başladıkları günlerde haftada 300 ihracatçıya yardımcı olduklarını, şimdi bu sayının bin 407'ye çıktığını kaydetti. 


Etiketler:
YAZARLAR