DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İstanbul'a Gürsel Tekin Kocaeli'ye Fatma K. Hürriyet

İstanbul'a Gürsel Tekin Kocaeli'ye Fatma K. Hürriyet
18.10.2018 / 14:05


HABERPİ/SİYASET/CENGİZYÜCAK 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in ismi geçerken, Kocaeli'de ise yine CHP Kocaeli Milletvekili Fatma K. Hürriyet'in, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabileceği konuşuluyor..

İkisi de halihazırda TBMM'de milletvekili..

Hem de 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde 5 yıllığına kadar yeniden seçilerek 2023 yılına kadar garantili milletvekilleri..

Ve yine mevcut seçim kanununa göre Belediye Başkanlıklarına aday olan milletvekillerinin, milletvekilliğinden temelli istifa etmeleri gerekmiyor..

Yani aday gösterildikten sonra seçimi kazanamasalar dahi hemen TBMM'ye geri dönerek 20 bin 646 TL tuaraındaki aylık maaşlarını almaya devam edebilecekler..

Ve şimdi İstanbullu CHP'liler ile Kocaelili CHP'liler haklı olarak soruyor "Ey CHP Genel Merkezi, Ey Kılıçdaroğlu madem Gürsel Tekin ile Fatma K. Hürriyet'i, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanabilecek güçte ve hatta Başkanlık yapabilecek meziyette görüyordunuz, o zaman ne diye 4 ay önceki seçimlerde tekrar milletvekili adayı gösterip milletvekili yaptınız" diye..

Bence de haklılar bu sorularında..

Bekletseydiniz Fatma K. Hürriyet'i 4 ay daha ve şimdi de belediye başkan adayı gösterseydiniz..

Ve yine Kocaeli CHP'liler çok kızıyor size "Kocaeli'de Tahsin Tarhan ve Fatma K. Hürriyet'ten başka liyakatınıza mazhar olmuş CHP'li yok mu" diye..

2014 Yerel seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan gösterildi..

2015 Genel seçimlerinde yerel seçim mağlubu Tahsin Tarhan ödüllendirilerek CHP Kocaeli milletvekili seçtirildi..

2018 Genel seçimlerinde Tahsin Tarhan ve Fatma K. Hürriyet milletvekili seçtirildi..

2019 Yerel seçimlerinde Fatma K. Hürriyet CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilecek..

2019 Yerel seçimlerinden sonra Fatma K. Hürriyet CHP Kocaeli Milletvekilliğine geri dönecek..

Ve CHP Kocaeliler de hep bir ağızdan "Hadi gel köyümüze geri dönelim, fadimenin düğününde halay çekelim" şarkısını söyleyecekler..

Recep Tayyip Erdoğan'da 10 yıl önce söylemiş olduğu "Bu CHP böyle devam ettiği sürece biz daha çok iktidarda kalırız" sözlerini alay edercesine tekrarlayacak..

Gerçi CHP Kocaeli'de parti içi mücadele belediye başkan adaylığı mücadelesinden ziyade Belediye Meclis Üyeliklerine "ilk 5 sıra" içinde aday olabilme mücadelesine inmiş ya (!)

Yani Ak Partili Belediyelere, CHP'li Belediye Meclisi üyesi olarak girebilme yarışına dönüşmüş bu iş..

Neyse bu da ayrı bir yazı konusu.. 

Ha unutmadan; 2011 Genel seçimlerinde 1 döneme razı olan, 2015 genel seçimlerinde "söz ikinci dönemden sonra tekrar aday olmam" diyen ama 2018 genel seçimlerinde de sözünden cayarak kendsini 3 dönem milletvekili seçtirten Haydar Akar, 2024 yerel seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olursa buna da hiç şaşırmam..


HABERPİ YORUMLAR
fb: 
""
ya bir söz vardır aç tavuk kendini tahıl ambarında zannedermiş hahahaha
17.10.2018 / 11:21
YAZARLAR