Kılıçdaroğlu; İYİ Parti ve Saadet'in başarısı...
Doktor Semih Dinç yaşamını yitirdi!
Kötü haber. Zam geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çayırova Belediyesiinden ücretsiz sağlık ve eğitim seminerleri

Çayırova Belediyesiinden ücretsiz sağlık ve eğitim seminerleri
17.10.2018 / 11:00


Çayırova Belediyesi’nin eğitim kurumlarından faydalanan öğrenci velilerine yönelik olarak her hafta farklı bir konuyu ele alan eğitim ve sağlık seminerleri yeni eğitim öğretim döneminde de devam ediyor.

2018-2019 eğitim döneminin başlamasıyla beraber Anne-Çocuk Kulüplerinde de 4-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitimler devam ederken veliler için de çeşitli konularda ücretsiz kur hizmeti, eğitim ve sağlık seminerleri düzenlenmeye devam ediyor. Bu çerçevede Anne-Çocuk Kulübü velilerine yönelik “Dikkat ve Konsantrasyon Geliştirme Yöntemleri” konulu sağlık semineri gerçekleştirildi.

Dikkat ve Konsantrasyon Geliştirme Yöntemleri

Çayırova Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirilen seminerde Okan Üniversitesi Hastanesi'nden Prof. Dr. Okan Bölükbaşı velilere önemli bilgilendirmelerde bulundu. Konsantrasyon ’un tanımını “İç ve dış uyaranlardan etkilenmeden, dikkat ile bir işe yoğunlaşabilme; iş üzerinde dikkati sürdürebilme yeteneğidir” diye yapan Prof. Dr. Okan Bölükbaşı, dikkati toparlama ve sürdürme (odaklanmak) konusunda çeşitli güçlükler yaşanması durumunda konsantrasyon bozuklukları meydana geldiğini ve günümüz şartlarında bu çok normal bir durum olsa da çeşitli önlemler almanın mümkün olduğunu ifade etti.

Veliler Yoğun İlgi Gösterdi

Katılımcı bayanların büyük bir dikkat ile takip ettiği seminerde Odaklanma sorunu veya diğer bir tanımla konsantrasyon bozukluğu çok faktörden etkilendiği gibi, çok adımlı çözüm yöntemlerinin olduğunun altını çizen Bölükbaşı “ Kişisel odaklanma teknikleri geliştirmek, görev listesi oluşturmak ve birden fazla işi aynı anda yapmamak konsantrasyon artırıcı etkiye sahiptir. Sağlıklı beslenmek konsantrasyon gücü sağlar. Düzenli ve tam uyku uyumak konsantrasyon gücü sağlar; konsantrasyon bozukluğu faktörlerini azaltır. Düzenli beyin egzersizleri yapmak, bulmaca çözmek ve zeka oyunları oynamak çok güçlü bir şekilde konsantrasyon artırıcı etkiye sahiptir” dedi.


Etiketler:
YAZARLAR