Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Borçlu emeklilere güzel haber

Borçlu emeklilere güzel haber
15.10.2018 / 19:17


Emekliler borçlarını 24 aya kadar vadelendirebilecek

TBB' nin KOBİ'ye yönelik yapılandırma kararına emeklilerin de dahil edilmesi gündemde. Karar çıkarsa, emekliler de borçlarını 24 aya kadar vadelendirebilecek.

Emekliler, Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) kredi borcu bulunan işletmeler için bankalara yaptığı tavsiye niteliğindeki vadelendirme kararının kendileri için de alınmasını istiyor. TBB'nin, bankalar ve diğer finansal kuruluşlara toplam nakit kredi borcu 15 milyon liranın altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanların, vadesi gelen taksitlerini 24 aya kadar vadelendirebileceği yönündeki tavsiye kararının yankıları sürüyor.

TBB'DEN TAVSİYE GELECEK

Yüz binlerce emekliyi temsil eden Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), TBB'nin bankalara yaptığı tavsiye niteliğindeki vadelendirme kararının kendileri için de alınması talebinde bulundu.

PİYASAYA OLUMLU YANSIR

TÜED Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı, “Bankalar bazen kredi kullanan emeklilerimizin aylıklarının tamamını kesip, onlara geçinmek için bile tek kuruş bırakmıyor. Son yaşanan ekonomik gelişmelerden en çok etkilenen kesim olan emeklilerimizin banka borçlarının da tıpkı işletmeler gibi yeniden yapılandırılması gerekiyor” dedi. Tavsiye kararının ekonomiye olumlu yansıyacağını vurguladı.

(Güneş)


YAZARLAR