Geri adım yok; reste rest
İspanya Barcelona'da Trabzonspor sesleri
Beklenen yasa TBMM'de kabul edildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşte Ak Partinin adaylarda aradığı beş özellik

İşte Ak Partinin adaylarda aradığı beş özellik
11.10.2018 / 22:21


HABERPİ.COM- Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimlerde aday olacak isimlerde aranan 5 özelliği açıkladı..

2019 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlere değinen Kurtulmuş, "Bir medeniyet hareketi olarak AK Parti, Türkiye'nin teminatıdır. Kürtlerin, Türklerin, Arapların teminatıdır. Bu ülkede yaşayan 81 milyonun ve bu coğrafyada yaşayan yüz milyonlarca insanın teminatıdır. Bizim siyasetimiz hak ve özgürlükler siyasetidir. Bizim siyasetimiz reddedilen kimliklerin, bir şekilde inkar edilen, bir kenara bırakılan dini inanç ve yaşayışların önündeki yasakların kaldırılması hareketidir."

Yerel seçimlerin önemli olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, adaylarda 5 özellik istediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Birincisi tevazu. Kibir sahibi olanların bu dava ile bir işi olmaz. İkinci özelliği adil, adaletli olmaları. Kendi aleyhine olsa bile hakkaniyetin yanında durmaktır. Adaletli olmak adam kayırmamayı gerektirir. Üçüncüsü liyakat. Belediye başkan adayı ya da belediye meclis üyesi adayı göstereceğiz, bu işi yapabilecek bilgi, beceri, donanıma sahip mi, buna bakacağız. Dördüncüsü ehliyet, beşincisi de millete sadakat. 15 Temmuz'da gördük, adam general, elinde imkanlar var halkın üzerine bomba atıyor. Millete sadakat sahibi olan adamlarla yola yürüyeceğiz." 


Etiketler:
YAZARLAR