Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Süresiz Nafaka'da önemli gelişme . Bakan açıklama yaptı

Süresiz Nafaka'da önemli gelişme . Bakan açıklama yaptı
11.10.2018 / 15:05


HABERPİ.COM- Süresiz nafakadan dolayı yaşanan mağduriyetlerin ele alındığı çalıştay yapıldı.

Konuyla ilgili  açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; Aile ve Çalışma Bakanlığımızla birlikte Nafaka Sistemi Çalıştayı gerçekleştirdik. Yargı mensuplarının, avukatların, sivil toplum temsilcilerinin, akademisyenlerin ve alanında uzman katılımcıların değerli görüşleriyle gerçekleşen çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum.Temel amacımız, bu konudaki iyileştirmeleri, 100 Günlük Eylem Planı süresi içerisinde olgunlaştırmaktır. Sonuçta, arzumuz, kadın veya erkek, eşler için özellikle çocuklar için en adil sistemin getirilmesi veya muhafazası veya güncellenmesi çalışmalarımızın temelini oluşturacaktır. Burada yeni bir mağduriyet değil, varsa mevcuttaki mağduriyetleri, daha adil, daha hakkaniyetli uygulama, mevzuat değişikliği ihtiyaçlarını masaya yatırmaktır.

Nafaka ile ilgili konuların yargı mercilerine taşınma sayısı ve sıklığı dikkate alındığında, konu, üzerinde hassasiyetle çalışılması gereken toplumsal bir önem kazanmaktadır. Bu konu, sadece ekonomik bir fayda-çıkar ekseninde ele alınamayacak kadar çok boyutludur, anlamlı ve önemlidir. Birey olarak boşanan eşlerin karşılıklı hak ve çıkarlarından, çocukların yarar ve esenliğine kadar farklı boyutları olan sosyal bir konudur. Biz, taraflar arasındaki bu karşılıklı çıkarları yarıştırmadan, konunun dengeli ve hakkaniyetli bir şekilde ele alınması gerektiğine inanıyoruz."”
dedi 

Çalıştaya  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Eski Aile Bakanları Sema Ramazanoğlu, Güldal Akşit,  milletvekilleri, Yargıtay, HSK üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 


Etiketler:
YAZARLAR