Geri adım yok; reste rest
İspanya Barcelona'da Trabzonspor sesleri
Beklenen yasa TBMM'de kabul edildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Almanya'dan flaş teklif

Almanya'dan flaş teklif
10.10.2018 / 18:06


Almanya'dan "Yeni Avrupa düzeni" önerisi geldi

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, ABD merkezli küresel sistemden bağımsızlık önerilerine bir yenisini ekledi. 2018 Alman Güvenlik Politikası Forumu’nda konuşan Maas, “Avrupa Güvenlik Konseyi” oluşturulmasını önerdi. Maas, Almanya’nın gerekli sivil ve askeri araçları Avrupalı ortaklarıyla birlikte derhal geliştirmesi gerektiğini savundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD egemenliğindeki sisteme alternatif öneriler getirmeye devam ediyor. 2018 Alman Güvenlik Politikası Forumu’nda bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Avrupa Güvenlik Konseyi” oluşturulmasını önerdi. “Yeni bir dünya düzeninde Almanya ve Avrupa’nın daha fazla sorumluluk alması gerekiyor” diyen Heiko Maas, Almanya’nın gerekli sivil ve askeri araçları Avrupalı ortaklarıyla birlikte geliştirmesi gerektiğini savundu.

DÖNÜŞÜMLÜ ÜYELİK

Maas, AB’nin tümünü temsil edecek Avrupa Güvenlik Konseyi’nde üyelerin dönüşümlü olarak yer değiştirebileceğini, yeni kurum sayesinde Avrupa’nın sınırlı bir coğrafyada güncel krizlerin çözümü için daha hızlı ve daha yoğun çalışabileceğini kaydetti. “Ancak bu tarz bir kurum oybirliği prensibinden vazgeçmeden sahip olduğumuz sorunları çözemez” diyen Maas, söz konusu konseyin oy çokluğu karar alabilmesi gerektiğini belirtti.

Yeni Şafak


YAZARLAR