Süre uzatıldı
Görevden alındı
Komutanlık duyurdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kılıçdaroğlu 7 soru sordu

Kılıçdaroğlu 7 soru sordu
15.09.2018 / 15:09


CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu CHP Parti Meclisi Toplantısı sonrasında açıklama gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 7 soru sordu..

CHP Parti Meclisi toplantısın sonrasında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle oldu:

-Sorduğumuz soruların muhatabı dış güçler mi? Saman, mercimek ithal ediyorsun. Dış güçler mi sana dedi bunu.

-Gücü AVM'deki adama yetiyor. Yandaşına yetmiyor. Geçiş ücretleri, garantiler dolar endeksli. Asıl para onlarda. Gücün yetiyor mu? Dükkan kirası Türk parası, dolar eyvallah yapalım. Niye sen bunu dolar bazında yaptırdın.

-Kendi kararnamesiyle kendini Türkiye Varlık Fonu Başkanı ilan etti.

-Erdoğan, 'Benim amacım bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa Türkiye'yi öyle yönetmektir' diyordu. Dün gerçekleşti bu olay.

-Senin işin gücün mü yok? Dünya kadar işin gücün var şimdi bütün bu şirketlerle ilgili kararı ben vereceğim diyorsun. Hangi yetkiyle, birikimle. Malı götürmenin yoludur. Krizi aşmak için önerdikleri beşinci önlem.

-İstifa etmek gibi onurlu bir görev vardır. MB'yi niye suçluyorsun. MB kararlarının altında Trump'ın mı Merkel'in mi imzası var?

-16 yılda memleketi saman ithal eden hale getirdim. Onurlu bir şekilde bu görevden çekiliyorum demesi lazım. Der mi? demez.

-Beyefendi kendisine olağanüstü güzel bir uçak almış. Katar şeyhi hediye etmiş deniyor veya satın almış. 81 milyon adına açıklama bekliyorum. Sevgili Erdoğan bu uçak kimin uçağı?Kaçıncı uçak bu? Satın aldıysan büyük ayıp. İkinci el uçağı biri sana hediye ettiyse bu daha büyük bir ayıp.Türkiye'nin onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı hediye uçakla gezemez. Cevap istiyorum senden. Aynı zamanda gözlerinden de öpüyorum sevgili Erdoğan.


YAZARLAR