Süre uzatıldı
Görevden alındı
Komutanlık duyurdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İRAN VE GÜNEY KORE İLE İŞBİRLİĞİNE VARILDI

İRAN VE GÜNEY KORE İLE İŞBİRLİĞİNE VARILDI
15.09.2018 / 15:05


Anadolu Ajansı Asya ve Ortadoğu’nun iki önemli haber ajansı YONHAP ve IRNA ile iş birliği anlaşması imzaladı.

AA’nın Güney Kore haber ajansı YONHAP ve İran İslam Cumhuriyeti resmi haber ajansı IRNA ile yaptığı anlaşmalar kapsamında bölgesel ve uluslararası alanda üretilen yazılı ve görsel haberler karşılıklı olarak kullanılabilecek.

Anlaşmalar AA adına Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, IRNA adına Genel Müdür Yardımcısı Ahmed Caferi Çamazketi ve YONHAP Uluslararası İlişkiler Direktörü Jin Hyung Kim tarafından imzalandı.

Mutanoğlu, aynı esnada İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın ev sahipliğinde İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği (OANA) 43. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda, OANA'nın yapısı ve kuruluş tüzüğü görüşüldü. Ayrıca Asya ve Pasifik ajanslarının daha etkin hale gelmesi, Batı merkezli medyanın etkisinin azaltılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Bir sonraki dönem başkanlığını YONHAP üstlenecek.

Mutanoğlu, yaptığı ziyaretler kapsamında Hemşehri gazetesi ve ülkenin resmi gazetesi İran ile Tahran'da bulunan Mehr Haber Ajansı yöneticileriyle de görüşmelerde bulundu.

İran’daki temaslara Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yılmaz Yaman ve Farsça Haberler Editörü Hikmet Gök de katıldı.


YAZARLAR