Önemli buluşma gerçekleşti
Başkan Büyükgöz belediyenin borcunu açıkladı
Ak Parti CHP arasında sıcak temas!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emniyet Genel Müdürlüğünden Cemre Park açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğünden Cemre Park açıklaması
06.09.2018 / 11:18


HABERPİ.COM- Emniyet Genel Müdürlüğü  Ankara Yenimahalle İlçesine bağlı bulunan Cemre Parkında personel yetersizliğinden dolayı güvenlik önlemi alınamadığı iddiasıyla ilgili sosyal medya hesabından ve resmi internet sayfasından görseller paylaşarak  yazılı basın açıklaması yaptı

Açıklama şöyle;

04.09.2018 tarihinde yazılı basında yer alan bir haberde, Ankara Yenimahalle İlçesine bağlı bulunan Cemre Parkında personel yetersizliğinden dolayı güvenlik önlemi alınamadığı ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği sorumluluk bölgesinde bulunan Bağdat Caddesi 357. Cadde kesişimindeki Cemre Parkı ve civarında Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği ve Devriye Ekipler Amirliğine bağlı ekiplerimizce sürekli kontroller ve uygulamalar yapılmaktadır. Devriye Ekipler Amirliğine bağlı Mobil Park ekibi tarafından bahse konu park ve çevresi 24 saat esasına göre kontrol edilmektedir.

Cemre Parkı ve civarında Çarşı ve Mahalle Bekçileri saat 22.00-06.00 arasında devriye görevi yapmaktadır. Ayrıca Cemre Parkında 10 gündüz ve 10 gece olmak üzere toplam 20 özel güvenlik görevlisi de görev yapmaktadır.

01.01.2018 tarihinden bugüne kadar bölgede ekiplerimizce yapılan denetim ve uygulamalar neticesinde; (15860) kişinin sorgulanması yapılmış, (4) aranan şahıs yakalanmış, (418) şahıs hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 37.maddesi, (19) şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 36.maddesi gereğince idari işlem yapılmıştır. (34) şahsa alkol kullanarak çevreye rahatsızlık vermekten, (14) şahsa da uyuşturucu madde imal ve ticaret ile uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmaktan işlem yapılmış, (5) şüpheli tutuklanmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızı her türlü tehlikeden korumak ve huzurlu bir çevrede güvenle yaşamalarını sağlamak adına her türlü tedbir alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​


Etiketler:
YAZARLAR