Geri adım yok; reste rest
İspanya Barcelona'da Trabzonspor sesleri
Beklenen yasa TBMM'de kabul edildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

65 Ülkeden Şampiyona için Gebze’ye Geliyorlar

65 Ülkeden Şampiyona için Gebze’ye Geliyorlar
02.09.2018 / 17:58


Dünya Gençler Satranç Şampiyonası, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde 65 ülkeden satranç ustalarının katılımıyla Gebze’de gerçekleşecek. Şampiyona 5 Eylül Çarşamba günü saat 14:30’da açılış töreniyle start alacak.

Dünyanın satranç ustaları Gebze’ye geliyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde Gebze bir büyük spor organizasyonuna daha ev sahipliği yapacak.

Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Türkiye Satranç Federasyonu ve Gebze Belediyesi iş birliğinde Gebze’de gerçekleşecek. Ramada Plaza Asia İstanbul Airport’ta gerçekleşecek olan şampiyonada 65 farklı ülkeden toplam 270 sporcu yarışacak. Şampiyonada sporcular en doğru hamleyi en doğru zamanda yapmak için ter dökecek.

Satranç sporunun gençlerin zihinsel gelişimleri için çok önemli bir spor olduğunu dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sporun her dalında olduğu gibi satrancın gelişimine önemli katkı sunacağını düşündüğü şampiyonaya ev sahipliği yapmanın haklı sevincini Gebzeli hemşerileriyle paylaşacaklarını dile getirdi.


YAZARLAR