Ünlü iş insanı yaşamını yitirdi!
Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklaması
DOLAR’ın ateşi düşmüyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Darıca Farabi'de çok önemli bir bölüm daha açıldı

Darıca Farabi'de  çok önemli bir bölüm daha açıldı
01.09.2018 / 16:17


Kısa bir süre önce Eğitim ve Araştırma hastanesi olan Darıca Farabi'de yeni bölümler açılmaya devam ediyor..

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, uyku sorunu olan özellikle uykuda nefes kesilmesi (uyku apnesi) şikayeti olan hastalar için hastane bünyesinde uyku laboratuvarı hizmet vermeye başladı.


Uyku bozukluklarıyla ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisi amacıyla kurulan bu laboratuvarın 2(iki) uyku odasıyla hasta kabulüne başladı. Artık uykuda; horlama, nefes kesilmesi, nefes darlığı ve boğulma hissiyle uyanan, uyku esnasında diş gıcırdatma gibi şikayetleri olan hastalar uyku laboratuvarında inceleyebilecekler. Ev ortamı hassasiyetinde oluşturulan özel odalarda, hasta uyurken gece boyu kayıt işlemleri gerçekleştirilmekte ve daha sonra uzman ilgili hekim tarafından hastanın sonuçları değerlendirilmektedir.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hastane Yönetimi “ İnsanımızın sağlığını en iyi şekilde korumak ve en iyi hizmeti vermek için hastanemize yeni bir ünite kazandırmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Eksikliği büyük oranda hissedilen uyku laboratuvarlarının hastanemizde hizmet vermeye başlamasının bölge halkı için de büyük kolaylık sağlayacağı düşünülmektedir. Uyku bozukluğu, yaşam kalitesinin bozulması ile depresyon, dikkat bozukluğu, obezite, kronik ağrı, kalp rahatsızlıkları, inme, hipertansiyon gibi birçok sağlık problemine zemin hazırlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

İlgili bölüme uygun görüldüğü takdirde kayıt yaptırabilmek için Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Nöroloji Uzmanı Dr.Derya KONAR’dan randevu alabilecekler.


Etiketler:
YAZARLAR