Aziz Nesin'in oğlundan flaş karar
Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sağlıkta yeni proje resmen başladı

Sağlıkta yeni proje resmen başladı
28.08.2018 / 16:58


Sağlıkta ilaçtan sonra en büyük harcama kalemi olan tıbbi cihazda toplu alım için 'Sağlık Marketi' uygulamasına geçildi. Devlet Malzeme Ofisi ihale açmadan toplu alım yapabilecek.

Sağlık Bakanlığı, ilaçtan sonra en büyük maliyet kalemi olan tıbbi cihazların topluca tedarik edilmesi için "Sağlık Marketi" projesini resmen başlattı. Bundan sonra hastanelerin tüm malzemeleri Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından temin edilecek. Ayrı ayrı ihalelerde değeri milyonlarca lirayı bulan tıbbi cihazların topluca sipariş edilmesiyle birlikte ciddi miktarda tasarruf edileceği varsayılıyor.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın tüm kamu kurumlarına resmi yazı göndererek giderlerden tasarruf yapılmasını talep etmesi üzerine Sağlık Bakanlığı çalışmalarına başlanmış olan "Sağlık Marketi" projesini hızlandırdı. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personeli DMO laboratuar personeline tıbbi cihaz analizleri eğitimi verdi."Sağlık Marketi" projesine göre herhangi bir hastane ihtiyacı olması durumunda ihaleye çıkmaksızın DMO’dan tıbbi cihaz ve malzeme alabilecek. DMO üzerinden hastanelerin ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve malzemenin merkezi alımla alınarak stoklanacağı, tek tek alımlarda değeri milyonlarca liraya mal olan tıbbi cihazların toplu alım sayesinde uygun fiyata temin edileceği belirtiliyor.


Etiketler:
YAZARLAR