Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
KAÇAK HAFRİYATA 216 BİN TL CEZA
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Karaosmanoğlu açıkladı

Başkan Karaosmanoğlu açıkladı
16.08.2018 / 11:41


Başkan Karaosmanoğlu Ormanya'ya gitti ve bugüne kadar  Kocaeli'de yaptıkları yeşillendirme alanlarını açıkladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 21 kilometrelik yürüyüş parkuru ve 5 bin kişilik mesire alanını içinde barındıran, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’da inceleme yaptı.

İçerisinde 53 farklı türden 472 hayvanı içinde barındıran Ormanya’nın, doğasıyla ve turizmiyle adından söz ettiren Kocaeli’nin bu alanda da çekim merkezi haline gelmesine katkı sunduğunu dile getiren Karaosmanoğlu, “Bugün bu hizmeti başarabilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gururluyum. Vatandaşımızın Ormanya’da mutlu olduğunu görmek beni son derece enerji veriyor

Kocaeli’yi gri renginden kurtarmak için 20 Milyon metrekarelik alanı yeşillendirdik. Artık serinlemek için ağaç gölgesi aramıyoruz. Bakınız Kartepe İlçemizde yer alan bu alanda Doğal Yaşam Parkımız Ormanya’yı kurduk.İzmit Körfezi’nin çevresini yeşil bir gerdanlıkla sarmak amacıyla 26 adet yeni sahil düzenlemesi, 21 adet mesire alanı yaptık. Ormanya bu bakımdan halkımıza mesire alanı olarak da hizmet veriyor” açıklamasını yaptı.


Etiketler:
YAZARLAR