DOLAR’ın ateşi düşmüyor
Kılıçdaroğlu 'verin' dedi
GÖZLER YSK KARARINDA
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akşener: "Türkiye'yi uçuracaktılar.."

Akşener:
13.08.2018 / 13:58


İYİ Parti'de bugün kurultay yapılıyor. Genel Başkan Meral Akşener açılış konuşmasında, "Kararınıza teslim oldum. Görev töre gereğidir, töre konuştu han sustu. Gel dediniz geldim... Nerede kalmıştık" dedi.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de yüklenen Akşener "Kullanışlı müttefikinle ülkeyi içine sürüklediğin hale bir bak. "Tek adamlığı verirseniz Türkiye uçacak" dedin. Millet verdi. Döviz, faiz, enflasyon uçtu.Borç, işsizlik, cari açık uçtu.  "24 Haziran'da seçilirsem her şeyi düzelteceğim" dedin. Seçildin, beter hale getirdin." dedi..

Kurultay'da Genel Başkan seçiminin yanı sıra tüzük değişikliği de yapılacak. Yapılan oylamadan seçimlerin blok listeyle yapılması kararı çıktı.

Kurultayda, 80 üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ve 11 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu da belirlenecek.Kurultay için siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şeflerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişiye davetiye gönderildi. AK Parti, CHP, Büyük Birlik Partisi, ve Saadet Partisi'nin çağrıldığı kurultaya, MHP ve HDP davet edilmedi.


YAZARLAR