CHP Demirören Medyanın kapısına dayandı
Adana'da Deprem
HDP Kocaeli mitinginde gözaltılar var
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Soylu'dan beklenen tepki!

Bakan Soylu'dan beklenen tepki!
11.08.2018 / 14:40


ABD Başkanı Donald Trump 'ın alimunyum ve çelikte ek vergi kararı sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Devlet ciddiyetiyle bağdaşmıyor" denildi. Yapılan açıklama şöyle:

"Başkan Trump ’ın, Dünya Ticaret Örgütü kurallarını hiçe sayarak, çelik ve alüminyum ihracatımıza ek vergi uygulama kararını devlet ciddiyetiyle bağdaştırmak mümkün değildir. ABD, bu tür yaptırım ve baskılarla işbirliği yönünde hiçbir sonuç elde edemeyeceğini, yalnızca çetin sınamalardan geçerek kazanılan müttefiklik ilişkimize zarar vereceğini bilmelidir. Türkiye’ye karşı atılan tüm adımlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli karşılık verilecektir. Türkiye her zaman sorunların diplomasi, diyalog, iyi niyet ve karşılıklı anlayışla çözülmesinden yanadır."

SÜLEYMAN SOYLU: BU SÜREÇTEN EKONOMİMİZ DAHA DA GÜÇLENEREK ÇIKACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, döviz kurlarındaki sert yükseliş ve Türk Lirasındaki rekor değer kaybına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Soylu, Türkiye'nin ve ekonomisinin bu süreçten daha da güçlenerek çıkacağını savundu. Soylu Berat Albayrak'ın açıkladığı ekonomi yaklaşımına ilişkin de "Yeni ekonomi modelimiz başarılı olacak" değerlendirmesi yaptı. Bakan Soylu, Twitter üzerinden yapıtığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Her şeyin farkındayız. Bu süreçten Türkiye'miz, milletimiz, ekonomimiz daha güçlenerek çıkacak, yeni ekonomi modelimiz başarılı olacak. Milletimizin hikayesinde hep iyiler kazanır. Kazanacağız"


YAZARLAR