Aziz Nesin'in oğlundan flaş karar
Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP İlçe Örgütü komple istifa etti

CHP İlçe Örgütü komple istifa etti
09.08.2018 / 23:02


HABERPİ/SİYASET 24 Haziran seçimleri sonrasında "seçim yenilgisi" ve "kurultay" tartışmaları devam ederken, CHP Kocaeli Kandıra İlçe Örgütü toptan istifa etti..

İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, ilçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Güngör ve yönetimi istifa ettiklerini sosyal medyadan duyurdu..

Seçimlerde başarısız oldukları için bu kararı aldıklarını söyleyen Eyisabuncular’ın sosyal medya hesabından yaptığı

açıklama şöyle:


Yönetim kurulumuz 08/08/2018 tarihinde toplanmış ve seçim sonuçları ile ilgili nihai değerlendirmesini yapmıştır.

Bu değerlendirmelere göre yurt genelindeki başarısızlık yadsınamaz boyuttadır.

Kocaeli ve ilçelerdeki başarısızlık açıktır.

KANDIRA ilçe örgütü seçimlerde başarısız olmuştur.Bu başarısızlık üyenin.delegenin. mahalle temsilcisinin. il delegelerinin ve ana kademe yöneticilerinin paylaşması ve sorgulaması gereken bir başarısızlıktır.

Hoşa gitmeyen sonuçların bedelini yönetime yıkmak . elini taşın altına koymayıp sorumluluktan kaçanların kolaycılık söylemidir.

Başarısızlığı başka partilerin oy kaybıyla kıyaslamak. geçici bahaneler bulup hiç birşey olmamış gibi sabitliğe devam etmek zaman kaybı ve basiretsizliktir.

KANDIRA ilçe örgütü kısa süre önce . örgütün ortak kararıyla değişim için olağanüstü kurultaya imza vermiştir.Değişimin gereğini gören ve önerenlerin yer işgal etmeye devam etmesi de abestir.

Kişisel hesaplar içinde bulunmayan ve ülke ikbalini şahsi ikballe karıştırmayan KANDIRA ilçe örgütü bu konuda hassas davranmış ve gereğini yapmıştır..

Partinin yıllanmış kadrolardan kurtulması. defalarca görev almış. vizyonu tükenmiş. toplamda kalite ruhundan uzaklaşmış kronik kişilerle devam etmesi mümkün değildir..

Yenilenmiş parti tüzüğü yeni yüzler ve adamcılıktan arınmış. bağımsız örgütlere yol gösterecektir. Mevcut kadrolarla devam etmek yerel seçimlerde bile bile lades demek olacak ve sonuçlar hezimet olacaktır.

Kandıra ilçe örgütü olarak bizlerle çalışan üyelerimize. kadın ve gençlik kollarımıza. köy temslcilerimize. yönetim arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz..

Yeniden toparlanma ve değişim zorunluluğu adına aldığımız karar kesin ve nettir.

Bugün itibarıyla KANDIRA CHP ilçe yönetimi ve Kandıra Kadın kolları istifa etmiştir.

Partimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.


YAZARLAR