CHP Demirören Medyanın kapısına dayandı
Adana'da Deprem
HDP Kocaeli mitinginde gözaltılar var
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Abdullah Eryarsoy'dan Gebze'de sıcak açıklamalar

Abdullah Eryarsoy'dan Gebze'de sıcak açıklamalar
09.08.2018 / 17:02


08.08.2018 / 12:25

HABERPİ/SİYASET Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy bugün Gebze Millet Bahçesi'nde Darıca, Gebze, Çayırova ve Dilovası Ak parti İlçe Başkanları'nında katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

İl Başkanlığı görevine resmen atanmasının ardından ilk basın toplantısını Gebze'de gerçekleştiren Başkan Eryarsoy'un basın toplantısında, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca ilçe başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Ak Parti Kocaeli Siyasi ve Hukuk İşleri başkan yardımcısı Miktat Aydın, diğer ile başkan yardımcıları Mustafa Yıldıztekin ve Arif Aküzüm, İl Yönetim kurulu üyeleri İlhan Yıldırım, Sezai Ata, Fazıl Korkmaz, Ayhan Naci Yüksel ve Gebze ilçe başkan yardımcıları Hasan Özdemir, Mahmut Yandık ile Emrullah Bilgin'de hazır bulundular..

TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Basın toplantısının açılış konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyerek başlayan Başkan Eryarsoy, ondan sonraki süreçte bu hain darbecilerin cezalandırılması davalarını sürekli takip ettiklerini Kandıra'da devam eden FETÖ davalarında da hakettikleri cezaya çarptırılacaklarına inadıklarını belirtti..

Eryarsoy ayrıca ABD'de yeni darbe beklentilerini dile getiren dergilerin olduğunun altını çizerek, ne silahlı ne de ekonomik bundan sonraki süreçte hiç bir darbe tehdidine boyun eğmeyeceklerini dile getirdi..

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR'İN YATIRIMLARINI 3/2'Sİ GEBZE BÖLGESİNE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin çok başarılı bir çalışma yaptığını söyleyen Başkan Eryarsoy, "Büyükşehir'den aldığım rakamlara göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hizmet ve alt yapı yatırımlarının 3/2'si Gebze bölgesine yapılıyor. 3.6 milyarlık yatırımın 2.7 milyarlık kısmı Gebze bölgesine yapılıyor. Gebze ve Darıca'yı kapsayan Metro'nun yapım maliyeti 2.5 milyar TL civarında " dedi..

GEBZE'YE MÜJDE

Gebze'ye de bir müjdesi olduğunu dile getiren Eryarsoy "bunu ilk benden duyacaksınız, Mutkukent'te 34 dönümlük bir alan içinde Ağız ve Diş sağlığı merkezi, Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Hizmet Merkezi kurulacak" dedi..

İLÇE BAŞKANLARI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLABİLİR

Genel Yayın Koordinatörümüz Cengiz Yücak'ın "yerel seçimlerde ilçe başkanlarının önünde belediye başkanlığına aday adayı olamama engeli var mı" şeklindeki sorusuna cevap veren Başkan Eryarsoy "ilçe başkanlığında ilk dönemlerini yaşayan başkanlarımız aday adayı olamayacak şeklinde bir ön kabul var. Lakin ikinci veya üçüncü dönemlerini yaşayan ilçe başkanlarımız için böyle bir engel söz konusu değil" dedi..

Cengiz Yücak'ın "bu durumda ilk dönemlerini yaşayan Gebze İlçe başkanı İrfan Ayar ile Çayırova ilçe başkanı Ali Osman Gür'ün aday adayı olması söz konusu olmuyor ama Darıca ilçe başkanı Muzaffer Bıyık ile Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut belediye başkan adayı adayı olabiliyor değil mi" açıklamasına "aynen öyle" diyen Başkan Eryarsoy kendisinin de belediye başkanlığına aday adayı olmayacağını ve 2019 yerel seçimlerinde yine 13-0 yapacakların dile getirdi..

ALTINIM VE DOLARIM YOK

Haberpi.com'un dün manşetten yaptığı "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına uyan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü altınlarını bozdurdu, sıra Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy'da" şeklindeki haberin sorulması üzerine "Ben sayın Cumhurbaşkanımızın daha önceki çağrıları üzerine elimizde olan altın ve dolarlarımızı zaten bozdurmuştum. Şu an yok ki bozdurayım" dedi.. 

Başkan Eryarsoy yine ayrıca Cengiz Yücak'ın sorusu üzerine il başkanlığına resmen atanmasının ardından aynı il yönetim kurulu üyeleri ile göreve devam etme kararının kendisinden Ak parti Genel Merkezince istendiğini dile getirdi..


YAZARLAR