Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Uğur Yücel: Her alanda vasatlık hâkim, hayat zarafetini yitirdi

Uğur Yücel: Her alanda vasatlık hâkim, hayat zarafetini yitirdi
30.07.2018 / 00:34


Oyuncu Uğur Yücel, Kuzguncuk'ta büyüdüğünü belirterek, "Beni oyunculuğa iten yerdi" dedi. Yücel, eskiye bir özlemin olduğunu vurgu yaparak, "Her alanda vasatlık hâkim. O yüzden eskiden söz ederken, ‘Hayat, zarafetini yitirdi’ sözünü tekrarlıyorum. Kaba ve vahşi bir hayatın içinde yuvarlanıyoruz sonsuza doğru.

Anlaşılmaz bir nefretle...
" ifadesini kullandı.

Yücel sahneye yeni yılda çıkacağını söyleyerek, "İki ayrı oyun tasarımı var. Daha doğrusu çalışılıyor. Yeni yılda çıkarım sahneye. ‘Zorba’ oynayacağım" diye konuştu.

Hürriyet'ten Güliz Arslan'a konuşan Yücel'in söyleşisin bir bölümü şöyle:

Teselli bulmak da giderek zorlaşıyor sanki...?

- Ben gezegene yanıyorum en çok. Yıllar önce Bill Clinton’ın bir makalesini okumuştum Radikal’de. Kendisine derin saygı duymam ama bu Amerikalılar geleceğe dönük bir şey söyleyince ilgimi çekiyor. Neyse, adam diyordu ki, “Gelecek 10 yıl içinde dünyada ‘mediokrasi’ egemen olacak”. Yani ortalama. Yani vasatlık. Tüm dünyada bu önermenin gerçekleştiğini görüyoruz. Her alanda vasatlık hâkim. O yüzden eskiden söz ederken, ‘Hayat, zarafetini yitirdi’ sözünü tekrarlıyorum. Kaba ve vahşi bir hayatın içinde yuvarlanıyoruz sonsuza doğru.

Anlaşılmaz bir nefretle...

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız


YAZARLAR