Kılıçdaroğlu 'verin' dedi
GÖZLER YSK KARARINDA
Başkan’dan Şehitler Haftası Mesajı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Toltar açıkladı; 58.351 TL CEZA KESİLDİ

Toltar açıkladı; 58.351 TL CEZA KESİLDİ
20.07.2018 / 11:11


Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’dan Kömürcüler OSB Açıklaması geldi.. Ceza kesildi

Toltar'ın yaptığı yazılı açıklama şöyle;14.07.2018 Cumartesi günü, İlçemiz sınırlarında bulunan Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi bilgesine ait arıtma tesisi, aniden bastıran şiddetli yağmur yüküne cevap verememiş, neticesinde yağmur suları arıtma sisteminden taşarak ilçemiz Tavşancıl sahil parkından denize ulaşmıştır.

Belediyemiz Çevre Denetim ekipleri deşarjın bulunduğu noktadan derhal görüntü alarak tespit çalışması yapmış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne aktarmış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü şikâyete konu olan noktaya ulaşarak numuneler alınmıştır. Yapılan çalışma sonucu adı geçen Organize Sanayi bölgesine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 58.351 TL’ İdari yaptırım cezası uygulanmış ve gerekli uyarılar yapılmıştır.

Yetkililer ile yapılan görüşmeler netecisende benzer hadiselerin oluşmaması içi yedek havuzların projelendirmesinin yapıldığı en kısa zamanda faaliyete geçirileceği belirtilmiştir.

YETKİLERİMİZ SINIRLI

Dilovası Belediyesi olarak Çevre denetimi yetkilerimiz sınırlı ve yetkilerimiz dâhilinde, çevresel her türlü kirliliğin ekiplerimizce takibinin 24 saat esasi ile yapıldığını belirtir, daha yaşanabilir bir Dilovası için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.'dedi


Etiketler:
YAZARLAR