İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Vali Aksoy; istihdam sonuçlarını açıkladı

Vali Aksoy; istihdam sonuçlarını açıkladı
20.07.2018 / 16:21


Kocaeli  İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

Toplantıya Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve daire müdürleri katıldı.

Vali Aksoy toplantıdaki açıklamasında bugüne kadar yapılan çalışmalara değindi ve  “İşsizliğin giderilmesi, istihdamın artması konusunda yürütülen çalışmalarla belirli bir aşamaya gelinmiştir ve önümüzdeki süreçte bu konuda yapılan çalışmaları daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaeli Çalışma ve İş-Kur’un 2018 yılı altı aylık döneminde 53 bin 315 kişilik açık iş talebi alınmış ve 24 bin 826 kişi de bu altı aylık dönem içerisinde işe yerleştirilmiştir. 2017 yılı sonu itibariyle de İş-Kur’a kayıtlı işçi sayısı da 56 bin 095 iken 2018 Haziran sonu itibariyle 53 bin 722 kişiye düşmüştür.

İş-Kur Müdürlüğümüzün yürüttüğü faaliyetler ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün özellikle mesleki eğitim konusunda belirli okullarımızdaki alan ve dalların kapanması ve yenilerinin açılmasıyla ilgili bazı talepleri de kurulumuzla birlikte görüşerek karar altına alacağız. Özellikle Ticaret Odalarımız, Sanayi Odalarımızla, esnaf odalarımızla mesleki eğitim ile ilgili eğitim görmüş çocuklara ihtiyaç duyulan alanlar varsa kurul kararı alarak, Bakanlığımıza bu kararları gönderiyoruz ki Bakanlığımızda bu kararları programa alarak bu bölümlerin açılmasını sağlasın. Bu yönüyle alanlarda ihtiyaç duyulan noktalar varsa onları bizlerle paylaşırsanız bu bölümlerle ilgili çalışmalar yaparız.” dedi


Etiketler:
YAZARLAR