CHP'de istifa depremi
Geldi
Başvuracak iller belli oldu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tüm mal varlıklarına el konuldu!

Tüm mal varlıklarına el konuldu!
12.07.2018 / 13:45


Adnan Oktar'ın mal varlıklarına el konuldu, şirketlerine kayyum atandı

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan ilk açıklamada "Adnan Oktar suç örgütüne yönelik operasyon başlatılmıştır" denildi.

Emniyet, 235 şüpheliye yönelik operasyon yürütüldüğünü bildirdi. Emniyet, Adnan Oktar ve destekçilerine 'cinsel saldırı, siyasi ve askeri casusluk, inanç istismarı' suçlamalarının yöneltildiğini açıkladı. Çok sayıda suçtan haklarında gözaltı kararı çıkartılanlar arasında Adnan Oktar da bulunuyor.

Oktar'ın operasyonu haber alınca yanındakilerle birlikte hızla evi terk edip kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı. Oktar, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Oktar, hastaneye girdiği sırada "İngilizlerin oyunu" dedi. Operasyonda Oktar Babuna'nın da gözaltına alındığı öğrenildi. Babuna, adına yapılan ilik bulma kampanyasıyla tanınmıştı.

Savcılık tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Oktar'ın mal varlıklarına el konulduğu ve şirketlerine kayyum atandığı bilgisi paylaşıldı.

HABERTÜRK


YAZARLAR