CHP'de istifa depremi
Geldi
Başvuracak iller belli oldu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Unutursan sıra sana gelecek

Unutursan sıra sana gelecek
12.07.2018 / 13:39


ADALET BORA/HABERPİ- İnsanım diyen herkese hatırlatmamızdır. Srebrenista'yı unutma.. Unutturma.. Unutursan ve unutturursan  ne mi olur? Eğer sen unutursan, ben unutursam, biz unutursak tarih de unutur! Tarih dediğin tekerrürden ibarettir.. İşte o zaman sıra sana ve bize  gelecek.. Srebrenista'daki katliam hepimizin canından can alan bir soykırımdır.. Andolsun ki, Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız..

UNUTMA! Bugün Srebrenitsa soykırımının 23. yılı. İkinci dünya savaşından bu yana Avrupa'nın ve tüm Bütün dünyanın gözü önünde yaşanan en büyük soykırım ve katliam olarak tarihe geçti.. Sırp birlikleri  11 Temmuz 1995'te, Bosna Hersek'in Srebrenitsa kasabasında 8372 müslüman Boşnak'ı BM ve Hollanda barış gücünün kontrolünde katletti..

UNUTMA!..Bu katliam bu soykırım  Birleşmiş Milletler’in Srebrenitsa’yı güvenli bölge ilan etmesi ve  600 Hollanda Barış Gücü'nün gözetiminde yapıldı.. Müslüman Boşnaklar için kuruldu tuzak.. Herkes seyretti bir bir düşerken toprağa çocukların gül kokulu bedenleri.. Herkes seyretti bir babanın oğluna koşarken  sırtından vuruluşunu.. 

UNUTTURMA! Ve genç, yaşlı, kadın demeden köpekçe arkadan saldırdılar Sırplar, BM ve Hollanda gözetiminde..Çocuklara, kadınlara tecavüz ettiler sonra.. Sonra çoluk çocuk, anne-kız, baba oğul, dede torun demeden  hepsini bir yere toplayıp üzerine ateş edip toplu katliamı yaparken, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar sırıtarak izliyordu..Unuturmuyuz! Unutmayacağız

Unuturmuyuz? And olsun ki ; Unutmayacağız ve unutturmamak  için sonsuza kadar Srebrenista'nın büyük acısını kutsal dava olarak muska yapıp zihnimizde, yüreğimizde, kalemimizde, kutsallarımzda saklayacağız! 

Ve son nefesimize kadar haykıracağız; UNUTMA! UNUTURSAN SIRA SANA GELECEK!


Etiketler:
YAZARLAR