Soruşturma başlatıldı
Marmara yine sallandı!
Hamza Şayir davet etti
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAZETELERİ ARTIK MÜZEDE GÖRECEĞİZ

GAZETELERİ ARTIK MÜZEDE GÖRECEĞİZ
04.07.2018 / 06:18


Habertürk gazetesi Cuma günü kapanarak internet gazeteciliğine geçiyor. Ciner Medya bundan böyle dijitale ağırlık verecek.. Yeni Şafak'tan Kemal Özturk bugün köşesinden 2020 dijital gazetecilik konusunda çok önemli bir yazı yazdı..

İŞTE O YAZI

Son beş yıldır, gördüğüm her medya patronuna, yayın yönetmenine büyük bir tehlikeden bahsediyorum.

Burada köşede, televizyonlarda yorumlarda, konferanslarda her fırsatta anlatıyorum: Dijital Devrim diye bir şey yaşıyoruz ve bu en çok medya, iletişim sektörünü etkileyecek (bu alanda çok sayıdaki yazıma Yeni Şafak arşivinden ulaşılabilir. Özellikle 31.03.2016 tarihli yazım).

GAZETELERİ ARTIK MÜZEDE GÖRECEĞİZ

Şu cümleyi altını çizerek bir daha yazıyorum: Bir süre sonra kağıt gazeteleri sadece müzelerde göreceğiz. Medya, tarihinin en köklü ve ciddi değişimini yaşıyor.

İTÜ Teknokent’te bir yıl boyunca yeni nesil medya teknolojileri konusunda AR-GE çalışmaları yaptım. Dünyada medya teknolojilerinin ve sistemlerinin başka bir yere doğru gittiğini ama Türkiye’dekilerin tersi bir istikamet tutturduğunu gördüm.

Dün Habertürk Gazetesi kağıda baskıyı durduracağını ve sadece dijital yayın yapacağını açıklayınca, bu süreci yeniden yazmak istedim. Yoksa ‘ben söylemiştim’ türü ifadeler çok tarzım değildir.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız


YAZARLAR