DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karaosmanoğlu haberpi'ye konuştu; "Çok teşekkür ediyorum..."

Karaosmanoğlu haberpi'ye konuştu;
28.06.2018 / 06:56


26.06.2018 / 19:10

HABERPİ/SİYASET 24 Haziran erken genel seçim sonuçları ile ilgili olarak Genel yayın Kordinatörümüz Cengiz Yücak'a bir değerlendirme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu "Bizim açımızdan birinci derecede önemli olan Milletimizin bu seçimlerde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a vereceği desteğin oranı idi. Çünkü o oran önemli bir ölçü idi. 2001'de 'Güçlü ve Yeni Türkiye' şiarı ile yola çıkarak bunu büyük bir 'Dava'ya dönüştüren Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti hareketi, 16 Nisan referandumunda, milletimizin desteği ile bu davayı 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' ile taçlandırmıştı. Bu seçim, bu yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanını belirleyecekti ve bu açıdan da davamızın liderine, sayın Cumhurbaşkanımıza, milletimizin vereceği oy oranı önemli ölçü idi. Milletimiz davamızın doğruluğuna ve Cumhurbaşkanımıza güvenini % 52.56'lık oy oranı ile yani en yakın rakibine 10 milyon oy fark attırtarak gösterdi. Ben her ortamda bu büyük millete teşekkürlerimi dile getirdim ve buradan sizin aracılığınız ile bir kez daha teşekkür ediyorum milletimize; sağ olsunlar, varolsunlar. Bu dava bu büyük milletin desteği ile büyüyerek yoluna devam ediyor. Allah hepsinden razı olsun" dedi..

Başkan Karaosmanoğlu Ak partiye oy vermeyenler içinde düşüncelerini ifade ederek "Partimize oy versin vermesin fark etmez, ben o gün sandığın başına giderek % 90'luk bir katılım ile oy kullanan milletimizin tamamına teşekkür ediyorum, oyları ile demokrasiye destek verdikleri için" dedi..

KOCAELİ SEÇİM SONUÇLARINI SAYGI İLE KARŞILIYORUM

24 Haziran seçim sonuçlarına göre AK Partinin Türkiye genelindeki oy oranı % 42,60'a gerilemesine ve AK Parti Kocaeli’nin oy oranının % 48,30 olmasına rağmen, 1 Kasım seçimlerinde almış oldukları % 56,50'lık oy oranın gerisine düşmesine de yorum getiren Başkan Karaosmanoğlu "Milletimizin sandıkta vermiş olduğu her karara saygı duyacağız ve vermek istediği mesajı dikkate alacağız. Bunlar normal şeylerdir. Milletimiz sayın Cumhurbaşkanımıza % 52.6 oy veriyor ama Ak parti milletvekili aday listelerimize verdiği oy oranı % 42.6'da kalıyor. 2009 yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkan adayımıza oy verdiler ama İzmit Belediye Meclisinde muhalefetin gerisinde bıraktılar. Keza aynı şekilde Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e oy verirken, Eskişehir Belediye Meclisinde ise Ak Partiye çoğunluğu verdiler. Tüm bunlar demokrasinin işleyişinin göstergesi açısından olumlu örneklerdir. Seçmen mesajını verir, siyasetçiler de gereğini yapar. Kocaeli seçmeni sayın Cumhurbaşkanımıza % 58.8 ile büyük bir destek vermiştir, Ak Partimize de % 48,30 ile. Biz bu desteği öper başımızın üstüne koyarız. Teşekkür ediyorum Kocaelili seçmenlerimize. Şimdi bunlara takınılmamalı. Milletimiz oy kullanarak, bize destek vererek görevini yaptı. Şimdi görev sırası bizde, şimdi Hizmet Vakti " dedi..


YAZARLAR