Soruşturma başlatıldı
Marmara yine sallandı!
Hamza Şayir davet etti
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kocaeli'de yapıyorlar

Kocaeli'de yapıyorlar
27.06.2018 / 10:14


Akıl oyunlarıyla potansiyellerinin farkına varıyorlar

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan 78 öğrenci Akıl Oyunları Atölyesiyle eğlenceli dakikalar geçiriyor. Öğrenciler, yaptıkları zeka oyunlarıyla hem sahip oldukları zekâ potansiyelinin farkına varıyor hem de karşılaştıkları problemlere çözüm üretebilmesi sağlanıyor. Atölye etkinliği psikolog eğitmen gözetiminde ve 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleşiyor.

PRATİK DÜŞÜNME VE DOĞRU KARAR VERME

Merkezde eğitim alan öğrencilerin Akıl Oyunlarıyla zeka ve potansiyellerinin farkına varılması amaçlanıyor. Atölye etkinlikleriyle karşılaştıkları sorunlara orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirmesi, pratik düşünmesi ve sorun durumunda doğru karar verebilmesi amaçlanıyor. Etkinliklerle öğrencilerin beceri ve yeterlilikleri geliştirmesi de hedefleniyor.

GÖRSEL ZEKA VE EL GÖZ KOORDİNASYONU

Atölye etkinlikleriyle görsel zeka gelişimi, problem çözme becerisi ve dikkat-konsanstrasyon gelişimi arttırılıyor. Etkinlikle seçiciliğin arttırılması, el göz koordinasyonu, hızlı, soyut ve analitik düşünebilme yeteneği geliştiriliyor. Öğrenciler zeka geliştirici oyunları, öğretmenlerinin yardımıyla eğlenceli ve hoş vakit geçirerek tamamlıyorlar


Etiketler:
YAZARLAR